Muğla'daki ikinci yangın evlere varmadan söndürüldü

Muğla'nın Dalaman ilçesinde dün çıkan ve Fethiye'ye sıçrayan orman yangını itfaiye ve orman ekiplerinin yoğun çabası sonucu kontrol altına alındı.

Muğla'daki ikinci yangın evlere varmadan söndürüldü

Muğla'nın Dalaman İlçesin'deki ormanlık alanda dün (10 Temmuz) öğle saatlerinde başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle gittikçe büyüdü.

Yangın Fethiye'ye sıçradı

Orman yangını sonrası harekete geçen Muğla Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ile Orman Bölge Müdürlüğü koordinesindeki orman yangınlarıyla mücadele ekipleri, 13 dakika sonra Karaağaç mevkisi Kızılçam Koru Ormanları'nın bulunduğu alandaki alevlere ilk müdahaleyi gerçekleştirdi.

Yangın sonrası bölgeye ulaşan 520 personel, 105 arazöz, 18 dozer ve iş makinesiyle söndürme çalışmalarını gece boyu sürdürdü.

Sabahın ilk ışıklarıyla hava araçları da bölgede çalışmalara yeniden başladı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'de Rusya'daki temaslarının ardından bölgeye gitti.

Bakan Pakdemirli yangının tamamen kontrol altına alındığını belirtti.

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında, faaliyette olmayan bir butik otelin tahliye edildiği, söndürme çalışmalarına katılan bir arazözün yandığı, bazı iş makinelerinin zarar gördüğü öğrenildi.

Muğla Valisi Esengül Civelek, Fethiye ilçesine kadar yayılan yangınla ilgili oluşturulan kriz merkezinde çalışmaları yönetiyor.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de çalışmaları takip ediyor.

İKİ MAHALLE BOŞALTILDI

Karacaağaç Mahallesi'nde başlayan yangın nedeniyle komşu Kayadibi ve Taşlıca mahalleleri boşaltıldı.

Jandarma ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri anonslar yaparak alevlerin tehdit ettiği mahalle sakinlerinden evlerini boşaltmalarını istedi. Ekiplerin çalışmasıyla her iki mahalledeki 34 ev tedbir amaçlı tahliye edildi.

Bölgedeki soğutma çalışmaları sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17