banner10

Nedim Şener: Milletvekili olsam o gün istifa ederdim

Gazeteci Nedim Şener cezaevindeyken kendisine işkence uygulandığına yönelik soruya gülerek, "Gülmemin nedeni bunu dillendiren ve buna inanıyormuş gibi görünen insanların aptallığı. Gerçekten çok aptallar" dedi. Şener, kendini hiçbir zaman muhalif olarak konumlandırmadığını da söyledi. Siyasete girmeyi düşünmediğini belirten Nedim Şener şöyle konuştu: "Kemal Kılıçdaroğlu bir gün miting meydanında toplananlara ‘Nazlı Ilıcak burada.’ diyor ve slogan attırıyor. Hemen CHP Milletvekili Dursun Çiçek’e mesaj attım. Dedim ki ‘Bugün milletvekili olmak isterdim.’ ‘Neden?’ dedi. ‘İstifa etmek için.’ dedim.

Nedim Şener: Milletvekili olsam o gün istifa ederdim

Gazeteci Nedim Şener dün akşam Kanal D’de Buket Aydın’ın sunduğu ’40’ın konuğu oldu. Nedim Şener, “Cezaevinden çıktıktan sonra muhalif tavrınız yumuşadı mı?” sorusuna  “Ben kendimi hiçbir zaman muhalif olarak konumlandırmadım, gazeteci olarak konumlandırdım. Benim yapmak istediğim gazetecilik olgusal gazetecilik” yanıtını verdi.  Ben siyasi bir figür değilim. Legal illegal hiçbir grubun içinde olmadım” yanıtını verdi.

Siyasete girmeyi düşünüp düşünmediği de sorulan Nedim Şener, böyle bir niyeti olmadığını vurgulayarak, “Bugüne kadar da hiç teklif gelmedi, geleceğini de zannetmiyorum. Siyaseti ne zaman istedim biliyor musunuz? Kemal Kılıçdaroğlu bir gün miting meydanında toplananlara ‘Nazlı Ilıcak burada.’ diyor ve slogan attırıyor. Hemen CHP Milletvekili Dursun Çiçek’e mesaj attım. Dedim ki ‘Bugün milletvekili olmak isterdim.’ ‘Neden?’ dedi. ‘İstifa etmek için.’ dedim. Gerçekten sırf bunu dediği için o genel başkanı cezalandırmak adına, o gün istifa etmek için milletvekili olmak isterdim. Bu duygularda olan adama hiç kimse de zaten siyaset teklif etmez” dedi.

Şener’e 2011 yılında cezaevinde olduğu süre içinde kendisine işkence uygulandığına yönelik iddialar soruldu. Şener, soruya gülerek şu yanıtı verdi: “Gülmemin nedeni bunu dillendiren ve buna inanıyormuş gibi görünen insanların aptallığı. Gerçekten çok aptallar. Asla ve asla. Hiç kimseye işkence yapılmadı. Ne kötü muamele ne kötü söz. Aksine biz gardiyanlarla itişirdik, bağırır çağırırdık. Ne biz onlara ne onlar bize kötü muamele içinde olmadı.”

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 22:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17