banner10

MHP'li vekilden 'genel af' açıklaması

MHP'li vekilden 'genel af' açıklaması

Daha önce de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği af meselesi Meclis'in açılmasıyla Genel Kurul'da tartışılacak. Konuya dair açıklama yapan MHP Konya Milletvekili Kalaycı, af konusunu sonuca bağlayacaklarını söyledi.


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Meclis açıldığında gündeme getirecekleri ilk kanun tekliflerinden birisinin af olacağını belirtti."Vaatlerimizi gerçekleştirdik"


MHP’nin seçim beyannamesinde yer verdiği ve 24 Haziran seçimleri boyunca gündeme getirdiği tüm vaatlerinin arkasında olduğunu söyleyen Kalaycı, "İnşallah peyderpey bunların gerçekleştiğini de göreceğiz. Daha önceki seçimlerde de vadettiğimizin bir çoğu gerçekleşmiştir. Hele ki bu dönemde MHP kilit bir konumdadır. Yasama faaliyetlerinde daha etkin bir konumdadır. Başta af olmak üzere tüm vaatlerimizi önümüzdeki süreçte gündeme getireceğiz" şeklinde konuştu."Af konusunu sonuca bağlayacağız"  • "Ben inanıyorum ki af konusunda da AK Parti ile de görüşüp bir sonuca bağlayacağız" diyen Kalaycı, şöyle devam etti:

  • "Gerekli hazırlığımızı yaptık MHP olarak. Meclis açıldığı zaman gündeme getireceğimiz ilk kanun tekliflerinden birisi olacak. Gerek AK Parti gerek diğer siyasi partilerle görüşme yapıp bu konuyu çözüme kavuşturacağız. Bu bir toplumsal ihtiyaç artık bunun geri dönülmez bir durum söz konusu.

  • Bu konuda ben inanıyorum ki, yönetim mevkisinde bulunanlar da bu konunun farkında. Önümüzdeki süreçte bu konuda düzenleme yapılacağına inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2018, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17