Meteoroloji uyardı! Çok kuvvetli geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bazı bölgeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji uyardı! Çok kuvvetli geliyor...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün en son hava durumu bilgilerine göre, hava sıcaklığı mevsim normallerinde seyrederken, yurdun bazı bölgelerinde ise sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisini hissettireceği öngörüldü..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Sinop ve Samsun çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Ege kıyıları ile zamanla kuzeybatı kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış olarak görülecek olan yağışların; İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Çankırı, Sinop ve Samsun çevreleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden; yıldırım, dolu, yağış anında kuvvetli rüzgar, ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17