Meteoroloji açıkladı, hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek

Meteoroloji tarafından açıklanan verilere göre, hava sıcaklıkları İstanbul'da 10 derece birden düşecek. Beklenen kış soğukları özellikle Marmara Bölgesi'nde poyrazın etkisiyle hissedilecek.

Meteoroloji açıkladı, hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek

Meteoroloji yetkililer, hava durumu tahminlerini açıkladı.Günlerdir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren belirgin bir şekilde düşmeye başlıyor. Yurdun batı kesimlerinde başlayacak ve 4 gün sürecek yağışların etkisiyle hissedilen sıcaklıklar 10 dereceye kadar düşecek.

Kış soğukları kapıda

Yetkililer, ''Akdeniz'de; Fethiye, Muğla, Antalya, İç Anadolu Bölgesi'nde; Konya, Kayseri, Aksaray ve bazı yerlerde oldukça güçlü yağışlar bekliyoruz'' açıklamasını yaparak uyardı. Etkili olduğu bölgelerde olumsuzluklara neden olabilecek bu yağışların Akdeniz'de hortum oluşturma ihtimali de bulunuyor. Marmara Bölgesi'nde ara ara etkili olan güneşli hava, yerini kapalı ve yağışlı havaya bırakacak.

Sıcaklıkların yaklaşık 15 derece olduğu bölgede kış soğukları etkili olacak. Artan poyraz ve yağışların etkisiyle hissedilen sıcaklıklar 10 dereceye kadar düşecek.

Kaynak: Yenişafak

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42