banner10

Mehmet Özhaseki'den bomba anket çıkışı!

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, rakibi Mansur Yavaş'ı önde gösteren anketler için flaş açıklamalarda bulundu.

Mehmet Özhaseki'den bomba anket çıkışı!

31 Mart yerel seçimlerinde tüm il ve ilçelerde olduğu gibi Ankara'da kıyasıya bir yarış yaşanacak. Bir tarafta Cumhur İttifakı'nın Adayı Mehmet Özhaseki, diğer tarafta Millet İttifakı'nın Adayı Mansur Yavaş var. Yapılan son anketlerde ibre Mansur Yavaş'ı gösterse de kesin sonuç pazar gecesi belli olacak.

Seçim çalışmalarına tam gaz devam eden Mehmet Özhaseki, Uluslararası İnternet Gazetecileri Derneği (UİGAD) Genel Başkan Yardımcısı Okan Geçgel'e önemli açıklamalarda bulundu. Rakibi Mansur Yavaş'ı önde gösteren anketlere değinen Özhaseki, "200 bin lira verin istediğiniz sonucu ortaya çıkarsınlar. Bir de uzmanlar var. Bu işi bilenler var. Bunu alıyorsunuz inceliyorsunuz eksik kalınan noktalarda neden eksik kalındığı noktasında çalışmalar yapıyorsunuz. CHP'nin mevcut yönetimi manipülasyon yapıyor. 'Biz öndeyiz. Kazandık. Aldık. Götürüyoruz' diyorlar. Seçimden sonrada "Oylarımız çalındı" deyip, YSK'ya çamur atıyorlar. Bu kadar yalan olur mu?" ifadelerini kullandı.

"PROJELERİMİZLE GÜNDEME GELMEK İSTİYORUM"

Özhaseki, Okan Geçgel'in "Mansur Yavaş ile ilgili bir senet skandalı patlak verdi bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu,

"Öncelikle şunu ifade edeyim. Bu konunun muhatabı ben değilim. Lakin sorduğunuz için yorumumu söyleyeceğim. Senedin sahte olduğu belli. Bu gündeme gelince cevap vermesi gereken bir kişi var o da belli; CHP'nin adayı. Suçlamalara cevap vermesi beklenilen açıklamasında 4-5 yerde "Bu Haseki yok mu" deyip başladı. İki üç ay öncesine kadar bu konuyu duymamıştım. Bu konuyla ilgili bir cümle bile kurmadım. Bizi suçladı. Ben bunlara cevap verdim. Dosyaları getirttim. Araştırdım. İş bağlama, iş götürme, vekalet veya sözleşme yapmadan üstten iş takibi var. İlişkileri okuduğum zaman işin çok kirli olduğunu gördüm. Diyorum ki "Beni televizyona çıkarmıyorlar diyorsun. Ben hakkımı vereyim otur gazetecilerin sorularına cevap ver. Düzgün bir iş yaptığına inanayım çıkıp özür dileyeceğim senden." Biz bu adamı tanımıyoruz. 10 yıldır beraber olan kendileri. 10 yıl boyunca iş takip etmişler. "Benim büromdan hiç çıkmazdı" diyor. 600 bin dolar karşılığında vekaletin var mı, yok. Sözleşmen var mı, o da yok. Vergi doğuyor... O adam kirli, kötü diyor… Yüksek yargı üyeleri ile neden beraber yemekler yiyorsunuz? Bunlar 10-15 gün önce ortaya çıkmış şeyler değil. Yıllar öncesinde olan şeyler. Basın toplantısında "Adamın bana getirdiği senet" diyor, mahkeme ifadesinde "Gözümün önünde imza attı" diyor. Bunların hangisi doğru. Mansur Bey, bir buçuk yıl tehdit mesajları atıyor. Birkaç yerde de diyor ki ara ara "Bu parayı ver unutalım. Parayı ver bu konuyu kapatalım." Mağdurdan ziyade şantajcı bir mağrura benziyor daha çok. Ben projelerimiz ile gündeme gelmek istiyordum. Projelerimizi konuşalım istiyorduk fakat geldi adımı andı ben de cevap vermek zorunda kaldım. Ömrümde görmediğim bir suçtan gelip beni suçlarsan cevabımı veririm. Dosyayı inceledim bu kadar kirli bir ilişkiyi görmedim."  diye cevapladı. 

"BİZ KENDİMİZE SONUNA KADAR GÜVENİYORUZ"

Özhaseki, kendisine sorulan "Seçimlere birkaç gün kaldı ve sahada yoğun çalışıyorsunuz, gözlemleriniz ve sonuçla ilgili söyleyecekleriniz çok önemli deneyimlerinize güvenerek bir değerlendirme yapar mısınız?" şeklindeki soruyu da, "Biz kendimize, bilgimize, birikimimize, tecrübemize ve projelerimize sonuna kadar güveniyoruz. AK Parti teşkilatlarımıza, MHP teşkilatlarımıza yani Cumhur İttifakı'na inanıyoruz. İki parti arasında da hem Ankara'da hem Türkiye'de müthiş bir sinerji oluştu. Tüm melanetlere karşı, beka tehlikesine karşı biriz, beraberiz. Ayrımız gayrımız yok. Sahada da ortak akıl ve irade ile adımlar atıyoruz. Projelerimizi de hemşerilerimiz beğendi. İnşallah Ankara'da ve Türkiye'de önemli sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Bizim bundan hiç şüphemiz yok. Kazanacağımız zaferle beraber dosta güven düşmana korku vereceğiz. Bekamıza göz dikenleri, milletimizle birlikte yere sereceğiz." diye cevapladı.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17