Marmara Üniversitesi’nde Erdoğan’ı hedef alan sınav sorusu

Marmara Üniversitesi’nde yapılan bir sınavda, skandal ifadelerin yer aldığı ortaya çıktı. İngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin sınavında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hedef alındığı belirlendi.

Marmara Üniversitesi’nde Erdoğan’ı hedef alan sınav sorusu

Marmara Üniversitesi'nde bir öğretim görevlisi öğrencilere, siyasi propaganda içeren sorular sordu. Öğretim görevlisinin siyasi içerikli final soruları, sosyal medyada paylaşıldıktan sonra tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edildiği anlaşılan sorularda, "Tayyip'e sor" ve "Tayyip her zaman kazanır" gibi saygısız ifadeler kullanıldı.ÜNİVERSİTE RUHUNA YAKIŞMAYAN, CİDDİYETTEN UZAK İFADELER

İngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin finalinde olduğu anlaşılan sorularından birinde, "Ayakkabı almak istiyorsun ancak çok pahalı. Ne anlama gelir?" sorusunun cevaplarından birinde "Tayyip'e sor" şıkkı yer aldı.

Ayrıca bir diğer soruda da "Küçük bir ticaret kasabasında herkes fındık yetiştiriyor. Kimi refahı serbest ticaret ile yükselir" sorusunun şıklarının birinde de "Tayyip her zaman kazanır" ifadesi yer aldı.

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2021, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Umay
Umay - 1 ay Önce

BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN kadar başınıza taş düşer de aklınız başınıza gelir İnşAllah. Bu nasıl bir düşmanlıktır devlet başkanına. Demokrasi demokrasi diye etrafta dolaşıyorsunuz, sonra da kalkıp HALKIN özgür iradesi ile seçip Türkiye Cumhuriyeti Devleti' nin başına getirdiği Başkanımıza ağza alınmayacak laflar ederiyorsunuz. Haddinizi bilmiyorsunuz. Zahmet olacak ama bu sığ düşünceden kurtulun. Sizin gibi insanlar tarafından eğitilmek büyük utanç. Yazıklar olsun. Gerçekten acınası bir durumdasınız. Acıyorum sizlere.
Allah başımızdan eksik etmesin Başkanımızı ve devletimizi...
Sizin gibilere kalsa ülkeyi satar kaçarsınız. Allah korusun.

SIRADAKİ HABER

banner42