Mansur Yavaş'ın sahte senet iddiası için Mehmet Özhaseki'den ilk yorum

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın, SAMAŞ adlı şirketin Kayseri Şeker'den alacağını tahsil etmek için devreye girerek 600 bin dolarlık sahte senedi tahsil etmek istediği iddiası gündemde bomba gibi düşerken, AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki'den konuyla ilgili ilk yorum geldi.

Mansur Yavaş'ın sahte senet iddiası için Mehmet Özhaseki'den ilk yorum

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Yenimahalle’nin Yakacık Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. 

Gazetelerde, hayretler içerisinde okuduk

Gazetelerde Konuşması sırasında bir kişinin gazetede Mansur Yavaş hakkında iddiaların olduğu manşeti göstermesi üzerine konuşmasını kesen Özhaseki, rakibinin sahte senetten mahkemelik olduğunu öne sürerek, "Onu bir göstersene arkadaşlara. Vallahi yeni bir şey çıktı gazetelerde, hayretler içerisinde okuduk. Diyor ki orada 'Sahte bir senetle, adamın birisini tehdit ederek para alıyor' Mahkemeye vermiş adam, sahte senet olduğunu. Bizim başkan adayı meğerse oradan gün ve ceza yemiş, bizimde haberimiz yeni oluyor. Allah’a kurban olayım sahte senet nedir.  Öyle şey olur mu. Neyse artık biz orayı geçtik, mahkemelere ne hesap verirse versin" dedi.


Avukatı senedi doğruladı

Avukatı aracılığı ile açıklama yapan Yavaş, asıl mağdurun kendisi olduğunu öne sürerek işadamı Kesgin'i suçladı. Ankara 1. İcra Hukuk Mahkemesi’nin kararı, senetteki imzanın Ankaralı iş adamı Necmettin Kesgin’e ait olmadığını belgeliyor. Mahkeme, senedi işleme koyan Mansur Yavaş’ı kötü niyet tazminatı ödemeye mahkûm etti. Mansur Yavaş’ın avukatı Bülent Yücetürk, müvekkili Mansur Yavaş’ın resmi evrakta sahtecilik yapmadığını iddia ederken, ihtarnamedeki beyanlarla Ankara 1. İcra Hukuk Mahkemesinin kararını doğruladı. Avukat Bülent Yücetürk “bu durum Yavaş’ın resmi evrakta sahtecilik yaptığını göstermez” iddiasında bulundu.

Mansur Yavaş’ın proje üretemediğini belirten Özhaseki, "Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı 3'üncü kere milletin önüne çıkıyor. Durmadan diyorum ki, 'arkadaş bir projen varsa ne olur söyle.' Ben sıkıştırdıkça bir şey uyduruyor. Ben sıkıştırdıkça bir şey söylemeye çalışıyor ama hiçbir şekilde derli toplu bizim gibi bir kitap yazıp da altına imza atamıyor, bu benim taahhüdümdür demiyor. Geçenlerde dedim ki, 'Gazetecilere sorun bakalım hiç projesi yok muymuş' ‘Olmaz olur mu’ dedi. ‘Su parası’ dedi. ‘Su parasını ucuzlatacağım', en önemlisi de o’ dedi" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17