banner39

Mansur Yavaş, Ramazan'da hiçbirine acımadı

Ankara Büyükşehir Belediyesinde çalışanlara yönelik kıyım ve sürgün devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediyesinde bu kez de bazı üst düzey bürokratlar görevden alındı.

Mansur Yavaş, Ramazan'da hiçbirine acımadı

Daha önce yaptığı açıklamalarda işçi çıkarmanın söz konusu olmayacağını, kimsenin ekmeği ile oynamayacağını ve “ekmekle oynayan şerefsizdir, namussuzdur” diyen CHP 'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanu Mansur YavaşRamazan ayında birçok üst düzey bürokratın işine son verdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinde ki görevden almalar ile ilgili değerlendirmede bulunan Ak Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Fatih Ünal, "Mansur Yavaş’ın seçimlerden evvel söylediği sözlerin arkasında duracağını sanıyorduk diyerek Mansur Yavaş’a tepkisini dile getirdi.

"Ramazan ayında işlerine son verildi"

Ünal, “Hani birlikte çalışacaktı, ayrım yapmayacaktı, işçi çıkarma söz konusu olmayacaktı. Sözleşmeli personel dâhil birçok insanın mübarek Ramazan ayında işlerine son verilmiştir. Uygulamaları kınıyorum” dedi. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sinan Burhan’da işten çıkarmalara tepkisini dile getirdi.

"Mansur Yavaş yaptığı bu yanlıştan dönmelidir"

Ramazan ayında görevden alma ve işten çıkarmaların doğru olmadığını, insanların geçim derdinde olduğunu söyleyen Burhan, “evlerine ekmek götürmenin peşinde olan çalışanların mübarek günlerde işlerine son vermek bizleri derinden üzmüştür. İnsanlar keyfi çalışmıyorlar. Mansur Yavaş yaptığı bu yanlıştan dönmelidir” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43

banner46