banner10

Malazgirt olmasa İstanbul olmazdı

Malazgirt olmasa İstanbul olmazdı

Malazgirt Zaferi'nin 947. Yıldönümü Anma Programı”nın basın tanıtım toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Uysal, “Malazgirt başlangıcı olmasa 1453 olmazdı. O olmasa bugün ülkemiz olmazdı” derken Bilal Erdoğan ise “Birlik ruhunu dünyaya yeniden haykıracağız” ifadesinde bulundu.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Malazgirt'i hatırlama anlamında İstanbul'un büyük sorumluluğu var. Malazgirt başlangıcı olmasa 1453 olmazdı. O olmasa bugün ülkemiz olmazdı” derken, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan da, 26 Ağustos'ta Malazgirt'te Türkiye'nin birlik tablosunu yeniden dünyaya haykıracaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 26 Ağustos’ta gerçekleştirilecek “Malazgirt Zaferi'nin 947. Yıldönümü Anma Programı”nın basın tanıtım toplantısı, Muş'un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirildi.

Malazgirt'in hatırlanmasında İstanbul'un sorumluluğu büyük


Toplantıda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, 1071 yılında kazanılan Malazgirt zaferinin Anadolu’nun kapılarını Türklere açarak bir başlangıç olduğunu, Malazgirt Zaferi anma törenine büyük destek verdiklerini belirterek “Okçular Vakfı geçen yıl bu faaliyeti yaparken Malazgirt ilçesi ile başkanı olduğum Başakşehir ilçemiz kardeşti. Malazgirt Zaferi'ni ülkenin gündemine getirenlere teşekkür ederim. Organizasyona İstanbul Büyükşehir olarak destek veriyoruz. Organizasyon sadece Muş için değil, Türkiye için yapılan önemli bir etkinlik” dedi.

Bu yıl yapılacak etkinliklerin geçen yıldan daha kapsamlı olacağını ifade eden Mevlüt Uysal şöyle konuştu: “Malazgirt, bu milletin başlangıcı, Anadolu'ya girişi. Her yıl burada olacağız. Burada önemli olan İstanbul'da yaşayanların 1453'ten önce 1071'in olduğunu hatırlaması. 1071 Malazgirt'in hatırlanması anlamında İstanbul'un büyük sorumluluğu var. Malazgirt başlangıcı olmasa 1453 olmazdı. O olmasa bugün ülkemiz olmazdı”

Birlik ruhunu dünyaya haykıracağız


Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan da, 26 Ağustos'ta Malazgirt'te Türkiye'nin birlik tablosunu yeniden dünyaya haykıracaklarını belirterek şunları aktardı: “Malazgirt'in şehit kanlarıyla sulanırken cephede Türk, Kürt, Arap ve ümmet bir arada bulundu. Anadolu toprakları böylelikle aslında İslam ümmetinin de vatanı oldu. Cumhurbaşkanımızın dediği 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' anlayışı bin yıl önceki ruha yaslanmaktadır.”

Bu millete diz çöktüremeyecekler


Okçular Vakfı Başkanı Yıldız ise, “Milletimiz için ağustos ayı zafer ayıdır. Ahlat'ta başladı Malazgirt'te dünyanın şahit olduğu en büyük zaferle Sultan Alparslan Anadolu'yu vatan olarak bizlere bıraktı” diyen Yıldız, Alparslan'ın torunları olarak Malazgirt Zaferi ile vatan şuuruna hep birlikte varacaklarını dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek kutlamaların tanıtım toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Muş Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan ve AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek katıldı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17