banner39

Malatyalı Yusuf Selami Çakaroğlu Hoca 'Allah 'ol' der oluverir' dedi, deprem oldu

Malatya'yı sallayan ve büyük paniğe neden olan 5.0 şiddetindeki depreme Yusuf Selami Çakaroğlu isimli din adamı canlı yayında, "Her şey onun emriyle oluverir. 'Ol' der oluverir" dedikten hemen sonra yakalandı.

Malatyalı Yusuf Selami Çakaroğlu Hoca 'Allah 'ol' der oluverir' dedi, deprem oldu

Dün Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5 0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.06'da Pütürge ilçesinde 5 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Sarsıntı, civar illerden de hissedildi.

Haber7'de yer alan habere göre, Malatya'yı sallayan ve büyük paniğe sebep olan 5.0 şiddetindeki depreme Yusuf Selami Çakaroğlu isimli din adamı canlı yayında yakalandı. Çakaroğlu, yayında "Her şey onun emriyle oluverir. 'Ol' der oluverir" dedikten sonra stüdyoda sallanmaya başladı.

"HER ŞEY ONUN EMRİYLE OLUVERİR"

Depremden saniyeler önce Allah'ın azametini anlatan Çakaroğlu "Her şey onun emriyle oluverir. 'Ol' der oluverir. Bitti" dedikten sonra bir anda sallanmaya başladı.

BÜYÜK ŞAŞKINLIK YAŞADI

Bu sırada büyük şaşkınlık yaşayan Çakaraoğlu, önce kelimeyi tevhid, daha sonra da Kelimei Şehadet getirdi. O anlar kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

DEPREMİN BİLANÇOSU NETLEŞTİ

Kentte meydana gelen depreme ilişkin Malatya Valiliği'nden yapılan açıklamada, 20 evin ağır hasar gördüğü belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43

banner46