Koç Holding'ten 'İmamoğlu'na özel uçak' açıklaması

Koç Holding'ten CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na "özel uçak tahsis edildiği" iddiaları hakkında açıklama geldi.

Koç Holding'ten 'İmamoğlu'na özel uçak' açıklaması

Koç Holding'ten, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na uçak tahsis edildiği yönündeki iddialar için açıklama yapıldı.

Holding'ten yapılan açıklamada, Setair tarafından faturaları kesilerek ve uçuş öncesi tahsilatı yapılarak uçağın tahsis edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Koç’un özel uçağı altına tahsis edilmiş" diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yanıt verilirken, "İftiraların Süleyman Soylu’nun talihsiz açıklamaları ile yeniden gündeme gelmiş olmasını üzülerek takip ediyoruz" denildi. 

SOYLU'DAN YANIT

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Koç Holding'ten yapılan açıklamaya Twitter'dan yanıt verdi.

Bakan Soylu, "Ben tıraşımı Yunanistan’da olmam Türkiye’de, Sultangazi Esentepe Mahallesi’nde, Kahtalı Mahmut Usta’da olurum. Sizin talihsizliklerinizi iyi biliriz. Bildiğimizi de bilirsiniz.." ifadelerini kullandı.

SOYLU: KOÇ'UN UÇAĞI TAHSİS EDİLMİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Daha dün musakka hesabı yapıyordun. Dedin ki 'Ben antrikot yemiyorum.' bugün saltanat sürüyorsun özel uçaklarla. Koç'un özel uçağı, altına tahsis edilmiş. Kusura bakmayın, ben bir şey görüyorum, beni kim kınarsa kınasın Gezi olaylarında otel tahsis edenler bugün uçaklarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Deutsche Welle'yi tahsis edenler Alman televizyonunu, bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında BBC Türkçeyi İngiliz televizyonunu tahsis edenler bugün televizyonlarını tahsis ediyorlar. Gezi olaylarında Kandili harekete geçirenler bugün Kandili hareket geçiriyorlar. Gezi olaylarında FETÖ'yü tahsis edenler, bugün de FETÖ'yü tahsis ediyorlar. Ben ahmak değilim, her şeyi görüyorum. Bunu da dilim döndüğünce vatandaşıma bir şekilde anlatmaya çalıştım. Bu kadar açık, bu kadar net. Onun üzerinden bütün bunların kararını İstanbul verecektir" demişti.

Kaynsak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 11:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17