Kış ortasında tişörtle geziyor!

Mardin Kızıltepe'de yaşayan Mehmet Ali Akın, kış ortasında tişört ve terlikle dolaşıyor. Yakınlarının deli diye dalga geçtiği adam, hastalığının teşhis edilip tedavi edilmesini istiyor.

Kış ortasında tişörtle geziyor!

Mardin'de yaşayan Mehmet Ali Akın, yaklaşık 20 yıl önce bir rahatsızlığa yakalandı. Vücudu sıcağa dayanamayan Akın, bugünden beri havanın durumuna bakmaksızın tişört ve terlikle sokağa çıkmaya başladı.

Kış aylarında bile tişört ve terliğinden vazgeçmeyen Mehmet Ali Akın, soğuk havalarda da evinde klima ve vantilatör çalıştırmaya devam etti. Akın, doktorların hastalığına bir an önce çare bulmasını istiyor.

Yaşadığı sorunla ilgili bilgi veren Mehmet Ali Akın, sıcağa tahammül edemediğini söyledi. Akın, "Doktorlara gidiyorum, benden hiçbir şey anlamıyorlar. Üşümüyorum, vücudum elbiseye tahammül etmiyor. Elbise giyince sıkıntı basıyor. Akrabalarım beni görünce 'Elbisen yok mu?' diyor, 'Gel sana elbise alalım' diyorlar. Şu an bu yağmurun altında olmak, benim için çok daha güzel.

Gece sabaha kadar klima ve vantilatör çalışıyor. Beni sıkıntı basıyor, ayakkabı da giyemiyorum. 24 saat böyleyim. Hangi memlekette kar yağıyorsa orada yaşamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Tedavi olmak istediğini belirten Akın, "Kendi halime üzülüyorum. İnsanlar bana deli gibi bakıyor, bu da benim moralimi çok bozuyor. İnşallah en kısa sürede hastalığıma bir teşhis konulur ve tedavi olurum. Yetkililerden yardım bekliyorum" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17