Kimlik ve ehliyette önemli değişiklik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni randevu sisteminin devreye girmesiyle, kimlik kartı ve sürücü belgesi için randevu süresi 60 günden 10 güne indirilecek" dedi.

Kimlik ve ehliyette önemli değişiklik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ikinci 100 günlük eylem planını açıklıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ehliyet ve kimliklerle ilgili değişikliği de duyurdu.

Cumhurbaşkanı şöyle konuştu: İçişleri Bakanlığı terör örgütleri, düzensiz göçmen gibi konularla ilgilenmek Ağrı ve Iğdır'ın güvenlik duvarına güvenlik sensörü, kamera ve aydınlatma kurduk. Mobil plaka tanıma sistemini 614'e çıkardık. Yaralama ve ölümlü trafik kazaları oranını yüze 2 düşürdük. Bu bakanlığımızın 15 ayrı hizmetini elektronik devre üzerinden sunduk. Uyuşturucu ile mücadele için 81 ilimizi kapsama aldık. 31 ilde daha narkotimler kurduk. 112 merkezlerinin sayısını 32'den 42'ye çıkardık. Düzensiz göçe karşı Iğdır, Kırıkkale, İstanbul ve Kocaeli'de geri gönderme sistemi kurduk. İran, Ağrı, Iğdır sınırında 35 km sınır aydınlatması, güvenlik sistemi, kamera aydınlatmayı daha devreye alıyoruz. 112 acili 44 ile çıkarıyoruz. Yaşam tüneli gibi farkındalık projelerini hayata geçirerek trafik kazalarını yüzde 1 oranında azaltmayı hedefliyoruz. Yeni randevu ssitemini devreye alıyoruz ve kimlik, sürücü belgesi için randevuyu 60'dan 10 güne indiriyoruz. 

İKİNCİ 100 GÜNLÜK EYLEM PLANI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17