banner10

Kılıçdaroğlu'ndan emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, ''Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifini verdik. İlgili komisyonun olağanüstü toplanmasını istedik.'' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili kanun teklifini verdik. İlgili komisyonun olağanüstü toplanmasını istedik. Önümüzdeki günlerde genel kurula indireceğiz. Kim destek veriyor kim destek vermiyor ortaya çıkacak.'' dedi.

Suudi Arabistan ile ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz

Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin konularda da açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, ''Cemal Kaşıkçı ne oldu kimse bilmiyor. Öldürüldüğü konusunda kesin rivayetler var. Suudi Arabistan ile ilişkilerimizi gözden geçirmeliyiz. Sorumlular yargıya teslim edilmeli. Dokunulmazlığı olanların sınır dışı edilmesi lazım.'' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

''TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR''

Terör insanlık suçudur, yaşlısı genci yoktur. Masum çocukları katlederler. Her yola başvururlar. Bugün Hakkari Çukurca'dan bir şehit haberimiz daha geldi, Allah'tan rahmet diliyoruz. Terör örgütüyle masaya oturanları kimse unutmasın. Bütün şehitlerimizin vebali onların boynunadır.

Yerel seçimlere ilişkin konuşan CHP Lideri, yıllardır her seçimde büyük farkla kaybettiği İstanbul'u bu kez partisine kazandırmak istediğini söyledi..

SİZDEN SADECE BİR ŞEY İSTİYORUM

Kemal Kılıçdaroğlu, "Sizden sadece bir şey istiyorum; İstanbul'u teslim edin, kentsel dönüşüm nasıl olur. Bütün Türkiye'ye, bütün dünyaya göstereyim." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17