Kemal Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş'ı bu sözlerle tanıttı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Mansur Yavaş'ın önümüzdeki beş yıl içerisinde Ankara'yı dünyanın merkezi haline getireceğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş'ı bu sözlerle tanıttı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ATO Congresium'da düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş'ı tanıttığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Ankara'yı Ankara yaptılar. O bozkırı yemyeşil bir Ankara yaptılar. Yemyeşil bir Ankara'ya dönüştüren o yıllarda çaba harcayan bütün Ankaralı büyükleri selamla ve saygıyla anıyoruz. Bozkırı yeşilliğe dönüştüren o dönemin kahramanları, bugün beton Ankara ile bir beton ormanı ile karşılaşmamızı asla düşünmüyorlardı. Onlar güzel bir Ankara'yı sürekli kılmak istiyorlardı. Ama olmadı bu. Bir beton ormanıyla karşı karşıyayız. Ama bunu değiştireceğiz. Bunu kiminle değiştireceğiz? Bir kişiyle değiştireceğiz. Bir kişinin iradesiyle, kararlılığıyla değiştireceğiz. O kişinin adı Mansur Yavaş.

Ben gittiğim her yerde belediye başkan arkadaşlarımdan üç şey isterim. Bir, hiç kimsenin emeğiyle oynamayacağız. Ankara Büyükşehir'de veya diğer belediyelerde çalışan herkesin iş güvencesi sayın Yavaş olacak. Herkesin aşına ve işine saygı gösterilecektir.

İki; biz sosyal demokratlar, her kuruşun hesabını millete vermeyi onurlu görev kabul ederiz. Sayın Mansur Yavaş, harcadığı her kuruşun hesabını millete verecek. Ve üç; hiç kimseyi ama hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Sayın Mansur Yavaş da aynı politikayı güdüyor. Hangi partiden olursa olsun, hangi kimlikten olursa olsun insansa, sorunları varsa o sorunları çözmek bizim boynumuzun borcudur. Biz insanımızı seviyoruz. " 

KILIÇDAROĞLU'NDAN TRUMP'A TEPKİ

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter üzerinden yaptığı tehdit içerikli açıklamaya ilişkin, "Bir sokak kabadayısının diliyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni hiç kimse tehdit edemez." dedi.

Kaynak: www.gaste24.com
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17