banner10

Kartal'da çöken binada 45 saat sonra mucize! Kurtarıldı...

İstanbul Kartal'da çöken ve 11 kişinin hayatını kaybettiği binanın enkazında çalışmalar sürüyor. Çöken binanın enkazından 16 yaşındaki bir genç yaklaşık 45 saat sonra sağ çıkarıldı, yakınları büyük sevinç yaşadı.

Kartal'da çöken binada 45 saat sonra mucize! Kurtarıldı...

Kartal'da 6 Şubat Çarşamba günü çöken binanın enkazında arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

İçişleri Bakanı Soylu, Kartal'daki çöken binanın enkazından 16 yaşındaki bir gencin kısa süre önce kurtarıldığını bildirdi. Dün, binanın çökmesinden 18 saat 5 yaşındaki Havva da sağ olarak kurtarılmıştı.

Bakan Süleyman Soylu yaptığı açıklama, ekiplerin kısa bir süre önce genç bir çocuğu canlı olarak enkazdan çıkardığını belirterek, "Oradan bir ses geldi. O sesin üzerine müdahale ettiler. Şimdi ambulansla hastaneye sevk ediliyor. İsmi belli. Kendisi de ismini söyledi. 16 yaşında erkek. Hastaneye gitsin. Cuma namazından sonra geniş bir açıklama yapacağız. Orada ismini söyleriz. Kayıplarımız da var, onların da ismini söyleriz. Geçmiş olsun." diye konuştu.


Kartal'da çöken binanın enkazından sağ olarak kurtarılan 16 yaşındaki genç Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da enkazdan canlı olarak bir gencin çıkarılmasından duyulan mutluluğu dile getirerek, "Bir gencimize daha ulaştık. Çok acı bir durum tabii ki bu. Bütün yaralı vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Bütün vatandaşlarımıza, göçük altında kalanlara inşallah ulaşacağız. Tekrardan cuma namazından sonra da açıklama yapacağız." ifadesini kullandı. 


16 yaşındaki gencin kurtarılmasının ardından yakını bir kadının büyük sevinç yaşadığı görüldü.

Gazetecilerin kaç kişiye ulaşıldığını sorması üzerine Selçuk, "Hepsinin rakamlarını vereceğiz inşallah." dedi.

ENKAZ ALTINDAN 5 KİŞİNİN SESİ GELİYOR İDDİASI

Öte yandan ekipler çalışmalarını yoğunlaştırırken, Şeyma Kambur adlı bir kadın ile irtibat kurulduğu açıklandı. Kadının iki çocuğunun da seslerinin duyulduğu ifade edildi. Enkaz altından toplamda 5 kişinin sesi geliyor..

BETON PARÇALARI VİNÇ YARDIMIYLA KALDIRILIYOR

Bankalar Caddesi Sema Sokağı'nda çöken 7 katlı binanın üst kısımlarındaki beton parçaları vinç yardımıyla kaldırılırken, bazıları da kesiliyor. İtfaiye ekipleri ve ambulansların hazır bulunduğu sokakta, çeşitli arama kurtarma ekipleri de bekliyor. Çaka Bey İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan kriz merkezi de çalışmalarını sürdürüyor.

Çöken binanın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, enkaz altında yakınları bulunanlar gelecek iyi haberleri bekliyor.

Dün akşam yapılan açıklamaya göre, enkazdan 4'ü yoğun bakımda olmak üzere 13 kişi (14) yaralı olarak kurtarılırken, 11 kişi hayatını kaybetti.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17