banner10

Kaftancıoğlu'ndan skandal açıklama! 'CHP kendi...'

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Çubuk'ta şehit cenazesinde uğradığı saldırının ardından partinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu skandal bir açıklama yaparak, CHP'nin İstanbul örgütü içinden kendi kolluk gücünü kuracağını duyurdu.

Kaftancıoğlu'ndan skandal açıklama! 'CHP kendi...'

Ankara Çubuk'ta düzenlenen şehit cenazesi sırasında yumruklu saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güvenlik güçlerinin yoğun çabalarıyla bölgeden çıkarılmıştı.

Olayın hemen ardından gerek siyasilerden gerek icra makamında olan isimlerden 'Bu işin sorumlularını mutlaka bulup, adalete teslim edeceğiz' açıklaması gelmiş, hemen herkes 'sağduyu ve itidal' çağrısında bulunulmuştu.

Kaftancıoğlu'nun sözleri ne anlama geliyor?

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının ardından Şişhane'de CHP örgütü tarafından protesto gösterisi düzenlendi.

Daha önce şehitlerle ilgili olarak "Kim şehit olmak istiyorsa gitsin olsun. Aptalca politikalar yüzünden ölen masum insanlara şehit diyerek ölümü kutsamaktan vazgeçin artık" tarzı paylaşımları ile bilinen Kaftancıoğlu, bu kez şehit cenazesinde yaşananların ardından yine ortalığı karıştıracak açıklamalar yaptı.

Çubuk'taki olayların ardından Kılıçdaroğlu'nu İstanbul'da kendi örgütlerince koruyacaklarını açıklayarak bir nevi 'kolluk kuvveti' hizmetini üstleneceklerine değinen Kaftancıoğlu, "Genel başkanımızı devletin kurumları koruyamıyorsa, CHP örgütü onu koruyacak güçtedir.Bundan sonra İstanbul örgütümüz, halkla birlikte İstanbul’da genel başkanımızı koruyacaktır" dedi.

Kaynak: www.gaste24.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17