banner10

Kader Buse Acar'ı arama çalışması sürüyor... Ayakkabısı bulundu

Antalya'nın Kemer ilçesindeki hortumda aracın dereye sürüklenmesiyle kaybolan Kader Buse Acar'ın ayakkabısı bulundu.

Kader Buse Acar'ı arama çalışması sürüyor... Ayakkabısı bulundu

Bölgede dün havanın kararmasıyla ara verilen Kader Buse Acar'ı arama çalışmalarına, günün ağarmasıyla yeniden başlandı. Arama çalışmaları sırasında Acar'ın ayakkabısının teki, kaybolduğu yerin yaklaşık 5 kilometre uzağındaki Çamyuva Sahili'nde derenin döküldüğü yerde bulundu. 

BABA, FOTOĞRAFI ANNEYE GÖNDERDİ

Ayakkabı, arama çalışmalarını takip eden genç kızın babası Ahmet Acar'a gösterildi. Acar, kızına ait olduğunu söylediği ayakkabının fotoğrafını çekerek, eşine gönderdi. Anne de ayakkabının kızına ait olduğunu teyit etti. 

Kemer Sanayi Sitesi önünden başlatılan arama çalışmalarına, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı Sualtı ekipleri, İl Deniz Şube Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler, İl Sahil Güvenlik Grup Komutanlığına bağlı arama kurtarma timleri, Antalya AKUT ve AFAD ekiplerinden oluşan 186 kişi katılıyor. 

DRONE DA KULLANILIYOR

Çalışmalar, derenin Antalya-Kumluca kara yoluna yakın kısmında yoğunlaştırıldı. Dalgıçlar sudan, AFAD ve AKUT ekipleri ise karadan çalışmaları yürütüyor. Çalışmalarda, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait "drone" da kullanılıyor. 

Antalya'nın Kemer ilçesinde 24 Ocak'ta hortum nedeniyle, Ayla ve kızı Kader Buse Acar'ın bulunduğu araç dereye sürüklenmişti. Anne Acar kurtarılırken, kızı kaybolmuştu. Arama çalışması sırasında daha önce de genç kızın çantası kayalıklarda bulunmuştu. 

AİLENİN BİR KIZI DAHA ÖNCE VEFAT ETMİŞTİ

Acılı baba, olay günü yaptığı açıklamada "Annesiyle ziyaretime geleceklerdi. 'Hava çok kötü, gelmeyin' dedim. Kızımla annesi dalgaları izlemeye gideceklerdi. Eşimin kendi aracıydı. Ben dışarıya çıkınca aracı tesadüfen gördüm. Eşimi çıkarmıştı arkadaşlar, kızım yoktu. Olayı tesadüfen öğrendim. Kızım, öğrenim gördüğü Kıbrıs'tan 8 Ocak'ta Kemer'e geldi. 1997'de 5 yaşındaki kızım Ayşe Aslı Acar'ı da trafik kazasında kaybetmiştim. Aynı kazada yaralanan eşim bir süre hastanede tedavi görmüştü. Kader. Allah'tan ümit kesilmez. Devlet bütün imkanlarını bize verdi. Acı bir kayıp. Üzüntüm var." demişti.

Arama çalışmalarında daha önce genç kıza ait olduğu belirlenen çanta ve bazı eşyalar bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17