İYİ Partili Emre Kınay’dan CHP’ye sert çıkış!

İYİ Partili Emre Kınay, Çağlar Cilara’nın programına konuk oldu. Kınay, Millet İttifakı şemsiyesi altında birlikte oldukları CHP’ye sert çıktı.

İYİ Partili Emre Kınay’dan CHP’ye sert çıkış!

Emre Kınay Çağlar Cilara’nın Youtube üzerinden gerçekleştirdiği ‘Onuncu Köy’ isimli programa konuk oldu. Kınay, CHP’nin Kadıköy seçmenini ‘hazır oy’ olarak gördüğünü belirtti. 

20 yıldır CHP'nin Kadıköy'de seçmenini cepte akçe olarak gördüğünü söyleyen Emre Kınay, "Hazır seçmen gördükleri için Kadıköy'e bir çivi çakmadılar. Tam da Nazım'ın şiiri gibi, 'eğer bu yapılıyorsa kabahat biraz da sende canım kardeşim'" dedi.

Emre Kınay, geçen senelerde gerçekleştirilen seçimlerde “seçim” yapılmadığını, halkın oylarının CHP Genel Başkanı’nın tercihi konusunda bir tür noter görevi gördüğünü ifade etti. 

EMRE KINAY KİMDİR?

Emre Kınay, 5 Mart 1970 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Annesi Remziye Kınay ve babası tiyatrocuydu. Besteci Erdem Kınay'ın ağabeyidir. İlk, orta, lise eğitimimi İstanbul Küçükçekmece'de tamamladı. 1990 yılında Mimar SinanÜniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü kazandı ve kaydoldu. 1995 yılında Konservatuvardan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında başladığı Yüksek Lisans eğitimimi de tez safhasında durdurmuş bulunmaktadır.

1992 yılında Konservatuvarda öğrenci iken hocası Zeliha Berksoy'un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları'nda oyunculuk hayatına başladı. Tiyatro'nun yanında 1997 yılından beri televizyon ve sinema filmlerinde oyunculuk yapmaktadır.

Emre Kınay 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak siyasi faaliyetini sürdürmektedir.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17