banner39

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan muhtarlara önemli çağrı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda yapılan COVID-19 tedbirleri denetiminde, muhtarların desteğinin çok önemli olduğunu belirterek, denetim için destek çağrısında bulundu.

İstanbul Valisi Yerlikaya'dan muhtarlara önemli çağrı

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Vali Ali Yerlikaya, 962 mahalle muhtarının cep telefonuna SMS gönderdi.

Vali Yerlikaya'nın mesajında, "Kıymetli muhtarım, milletçe COVID-19 salgınıyla mücadele ediyor ve hayatı daha kontrollü yaşıyoruz. Mücadelemizin başarısı için hepimiz tam bir iş birliği ve dayanışma ruhuyla hareket etmek zorundayız. İstanbul'da yapacağımız 'Sağlık İçin Hepimiz İçin' denetimlerinde sizin katkı ve desteğiniz çok önemli. Göstereceğiniz gayret için şimdiden teşekkür ediyorum." ifadeleri yer aldı.

İstanbul'da bugün yapılan denetimler, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu toplu ulaşım araçları ile yeme ­içme ve eğlence yerleri, konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kahvehane, çay bahçesi, düğün, nikah salonları, berber, kuaför, internet kafeler, otogar, taksi ve duraklar, park, piknik ve lunapark gibi yaşam alanlarını kapsıyor.

Denetimler, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, sağlık, güvenlik, zabıta, meslek odaları, mahalle muhtarları ve ilgili kurumların personeliyle oluşturulan ekipler tarafından gerçekleştiriliyor.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43