banner10

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne yerli ve yabancı ziyaretçi akını

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin faaliyetleri yerli ve yabancı kurumların ilgisini çekiyor. Okulun en son ziyaretçisi Japon Başkonsolos Hisao Nishimaki oldu.

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne yerli ve yabancı ziyaretçi akını

İstanbul'da bulunan başarılı eğitim merkezlerinden İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin etkinlikleri yerli ve yabancı kişi ve kurumların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Okulun bugünkü ziyaretçisi Japon Başkonsolos Hisao Nishimaki oldu. Japon Başkonsolos Nishimaki Hafızlık öğrencilerini ve okulda uygulanan eğitim sistemini yakından inceledi.

Eğitim sitemini çok beğendiğini belirten Başkonsolos eğitim ve kültür alanında ortak çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.

Din Öğretimi Genel Müdürü MAİL'de...

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz hoca ve beraberinde bulunan Talim Terbiye Kurulu Üyeleri Dr. Mustafa Otrar ve Dr. Hüseyin Korkut 08.02.2019 Cuma günü okulu ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı MAİL´de...

Okul'un salı günkü ziyaretçisi (12.02.2019) Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş´ın ziyaretlerine protokol müdürü Sinan Yalçınkaya, İstanbul İl Müftü Yardımcısı Mustafa Yavuz, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Müftüsü Ali Çakmak, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, İl Mem Şube Müdürü Mustafa Akhan, Üsküdar ilçe Mem Şube Müdürü Erdoğan Kaba, Okul Aile Birliği Başkanı Nuri Meyveci, SETA Genel Müdürü Abdülkadir Çay, Önder Başkanı Halit Bekiroğlu, Okul Aile Birliği Üyesi Mesut Albayrak da iştirak ettiler.

Din hizmetlerinin öneminden bahseden Diyanet İşleri Başkanı, Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık ve Arapça hazırlık projelerinin önemini vurguladılar. Diyanet İşleri Başkanlığı, ilahiyat fakülteleri ve imam hatipler arasındaki koordinasyonu artıracaklarını ifade eden Prof. Dr. Ali Erbaş´a günün anısına Okul Müdürümüz Mücahit Kıbrıs tarafından plaket takdim edildi.

Okul'da teknoloji eğitimi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi iştiraki olan C-TECH´i çalışma alanlarından bahseden Dr. Cüneyt Fırat, verdiği eğitimde uydu sistemleri, sinyal karıştırıcılar, yüksek askeri teknolojiler, insansız hava araçları üzerinde durdu. 

C-TECH´in geliştirdiği ve dünyada Türkiye´den sonra sadece Fransa´nın üretebildiği Tek/Çok Kanallı X Band Uydu Modemi üzerinden çok katmanlı ve çok yönlü mühendislik süreçlerini uzun yıllar alan laboratuvar süreçlerini ayrıntılı bir şekilde öğrencilere aktaran Dr. Cüneyd Fırat ürün odaklı ve ilkeli çalışmanın her türlü payeye bedel olduğunu ifade etti. 

Şiirlerle Hasbihal... Serdar Tuncer...

Yenişafak Gazetesi yazarı Serdar Tuncer, Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine; Necip Fazıl Kısakürek, Nurettin Topçu gibi entellektüel ve ilmi hayatımızı besleyen mühim simaları etkileyerek onlara manevi rehberlik eden Abdülhakim Arvasi, Abdülaziz Bekkine gibi isimlerin dini duyuş ve duyarlılıklarını etkili bir dille aktardı.

Mehmet Akif Ersoy´dan da şiirler okuyarak ezanın, Kur´an´ın ve vatanın mukaddesatı üzerinde durdu. 

Okul Meclis Başkanı Muhammed Emir Şişman´ın plaket takdiminin ardından öğrencilerle özçekim yapan Serdar Tuncer öğrencilerin keyifli bir gün geçirmesine vesile oldu.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17