İsmail Hakkı: Onların eğitildikleri hücre evlerini biliyorum

Oyuncu İsmail Hakkı, Esra Elönü’nün sunduğu 24 TV’de ekranlara gelen Arafta Sorular programında, PKK’nın katliamlarına karşı ses çıkarmayan sanatçılara tepki gösterdi.

İsmail Hakkı: Onların eğitildikleri hücre evlerini biliyorum

Oyuncu İsmail Hakkı’dan Gara’daki PKK katliamına sessiz kalan sanatçılara tepki.

24 TV’de Esra Elönü’nün sunduğu Arafta Sorular programına konuk olan Hakkı, sanatçıların içinde bulunduğu sessizliğin bilinçli bir tercih olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“İstemsizce, bilinçsizce yaptıkları bir şey değil”

Sözüm ona sanatçılar sessiz kalıyorlar. Yani istemsizce, bilinçsizce yaptıkları bir şey değil, bilinçli yapıyorlar. Bir şehit ailesinin acısını, kendi siyasetlerine bir şekilde malzeme yapabiliyorlar. 'Devlet katletti' söyleminden tutun da, 'gitmeseydi, yapmasaydı' gibi mesnetsiz her türlü argümanı kullanarak, bu acılara göz yumabiliyorlar. Sonra da çıkıp, 'biz hassas insanlarız' gibi kendilerine türlü türlü sıfatlarla 'saygın sanatçı, popüler sanatçı, ünlü, halkın sanatçısı' insanların huzuruna çıkıyorlar. Biz de onları izliyoruz maalesef.

Yahu PKK'yı kınasana, PKK şehit etti. Dilin niye oraya varmıyor? Ben bir Kürdüm, PKK'nın Allah bin türlü belasını versin.

“Bunların hocalarını biliyorum”

Kitleleri tek bir sözle, hareketle, davranışla sürükleyebilen sözüm ona sanatçılar, kendi benliklerini, ruhlarını, kişiliklerini sattıkları için ki bu da bir soysuzluk alametidir. Eminim ki, PKK'nın şehit ettiği Gara şehitlerimiz son perdesi işin. Öncesine de bakalım, yüzlerce, binlerce şehit verdik. Hiçbir tanesinde kalkıp bir şey söylemediler. Konuşmazlar, söylemezler, duymazlar. Teröristten, militandan değil ha, onları eğiten hücre evleri. Bunların hocalarını biliyorum, nasıl politize edildiklerini biliyorum yıllardır içindeyim zira.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8