İslam düşmanlığında yeni hamle Rumi Votkaya büyük tepki

Daha önce pek çok kez Müslümanlara yönelik olumsuz davranışları ile İslam dünyasının tepkisini çeken Avrupa ülkelerinden bu kez de alkol hamlesi geldi.

İslam düşmanlığında yeni hamle Rumi Votkaya büyük tepki

Mevlana öğretisinin sembolü olan "semazen" bir votka şişesinde dekor olarak kullanılarak büyük bir skandala imza atıldı. 

Hollanda'daki bir firma semazeni logosunda resmedip Rumi Vodka ismini verdiği alkollü içeceği piyasaya sürdü. Fiyatı 30 euro civarında olan bu içeceğin İran tatları ve doğasıyla bezendiği de yazıyor.

Hollanda'daki pek çok restoranda da satılan vodka için sosyal medyada tepki gösteriliyor.

Star'ın haberine göe, Müslümanlara ait sembollerin bu şekilde, içki şişesinde kullanılarak istismar edilmesi, sosyal medyada olay oldu. Kullanıcılar Mevlana'ya yapılan saygısızlığa büyük tepki gösterdi. 

HOLLANDA'DA ÜRETİLİYOR

Üzerinde Mevlana'ya atfedien “içki, içeni değiştirir” anlamına gelen bir sözün Farsça ve İngilizcesi yazan votka Hollanda'da üretilerek birkaç ay önce piyasaya sürüldüğü öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 10:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ruhi
Ruhi - 3 ay Önce

Saygılar sevgiler türk milletine.
Ilk önce bunu açıklamam gerekiyor ki mevlana celaleddin mohamad Balhi dır onun adı Rumi degil .çünkü mevlana celaleddin balhta doğmuş ve 24 yaşına kadar orda yetişmiş. Sonra radikal musulmanlar yüzünden bağdata göç etmiş ardından konyaya. Demek istediğim mevlâna bir türk degil bir( tajik) yanı farstir.Ayrica buna ispatlamak için eserleri hep farsça ile yazılmıştır. Lütfen başkalarının değerlerini çalmaya çalışmayınız. Bir insan bir kaç gün başka diyarda yaşadı diye oraya ait olamaz.onun doğduğu ve hangi etnikten geldiği önemli. Ikincisi mevlana mai yani şarapa karşı degildi.hatta bir çok şiiri var şarap ya meyle iligili...şimdi eğer bu markada bir sıkıntı varsa afganların bununla ilgili karar vermesi gerekiyor.lutfen burunuzu her yere sokmaya bırakın. Bilmiyorsanız tarihi iyi okuyun sonra öğreneceksiniz.Rumi degil Balhi dir...Rumdan gelmemiş adam tube....

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17