İran’dan Türkiye ve Azerbaycan sınırında askeri tatbikat

İranlı yetkililer, “Silahlı kuvvetlerimizin savaşa hazır olup olmadığının bir testini yapacağız” diyerek, ülkenin kuzeybatısında askeri tatbikat düzenleyeceklerini açıkladı. Ermenistan medyası bu gelişmeyi “Türkiye ve Azerbaycan sınırındaki bu tatbikat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakü’deki açıklamaları sonrası çok önemli” diyerek duyurdu.

İran’dan Türkiye ve Azerbaycan sınırında askeri tatbikat

İran, ülkenin kuzeybatısında hava savunma testleri gerçekleştireceğini açıkladı. İran Azariha TV kanalı’nın haberine göre, tatbikatta ‘hava saldırısı alarm sinyali’ test edilecek.

İranlı yetkiliden "sadece test" açıklaması

İranlı bir yetkili, düzenlenecek tatbikata ilişkin, “İnsanları endişelenmemeye çağırıyoruz. Bu, hava alarmının çalışmasına verilen operatif tepkiyi test etmek içindir, sadece bir testdir” dedi.

Ermenistan medyası: Erdoğan'a mesaj olacak

İran’ın düzenleyeceği tatbikat, Ermenistan medyası tarafından da duyuruldu. Ermenistan Kamu Radyosu, bu gelişmeyi “Askeri tatbikatların Türkiye ve Azerbaycan sınırında yapılacak olması ilginçtir. İran askeri tatbikatları, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Aralık’ta Bakü’de askeri geçit töreninde yaptığı açıklamaların arka planına karşı çok önemli bir olaydır” sözleriyle paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2020, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42