banner10

İnterpol'ün aradığı 3 kadın için sürpriz karar!

Bursa'da ocak ayında terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları ve resmi belgede sahtecilik yaptıkları iddiasıyla tutuklanan, ayrıca İnterpol tarafından kırmızı ve mavi bültenle arandıkları tespit edilen Fransa vatandaşı 3 kadın ilk duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye oldu.

İnterpol'ün aradığı 3 kadın için sürpriz karar!

Suriye'de terör örgütü DEAŞ bünyesinde faaliyette bulundukları belirlenen Houda Z., Malika B. ve Fatıha T. ile onlara yardım ve yataklık ettiği tespit edilen Kazım A., geçen ocak ayında Bursa'da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla gözaltına alındı. İnterpol tarafından mavi ve kırmızı bültenle arandıkları saptanan Fransa vatandaşı 3 kadın ile Kazım A., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bursa 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde haklarında 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından 10'ar yıl hapis cezası istemiyle dava açılan Houda Z., Malika B. ve Fatıha T. ile Kazım A., hakim önüne çıktı.

ŞARTLI TAHLİYE

Mahkeme heyeti, sanıklar Houda Z., Malika B. ve Fatıha T.'ye kent ve yurt dışına çıkış yasağı koyarak, 15 günde bir en yakın polis merkezine gidip imza vermeleri şartıyla tahliyelerine karar verdi. Kazım A.'nın ise tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17