İmamoğlu'nun 'soru' iddiasına Yıldırım ve Küçükkaya'dan yalanlama!

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun, katıldığı canlı yayında, gerçekleştirilecek olan televizyon programıyla ilgili soruları Binali Yıldırım'ın istediği iddiasına, bizzat Binali Yıldırım ve İsmail Küçükkaya'dan çifte yalanlama geldi.

İmamoğlu'nun 'soru' iddiasına Yıldırım ve Küçükkaya'dan yalanlama!

TV canlı yayınında soruları yanıtlayan CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, pazar günü gerçekleştirilecek televizyon programında sorulacak soruları Binali Yıldırım'ın önceden istediğini iddia etti.

Ancak yayın esnasında gazeteciler bunun doğru olmadığını AK Parti tarafından teyit ettiklerini, ayrıca CHP'li Engin Altay'ın da bu iddianın asılsız olduğunu teyit edebileceğini söylediler.

İMAMOĞLU'NDAN JET ÇARK: YANLIŞ ANLAMIŞIM

Gazetecilerin bu bilgiyi paylaşması üzerine çark eden İmamoğlu, "Öyleyse ben yanlış anlamışımdır, inşallah öyledir, benim için sevindirici" dedi.

BİNALİ YILDIRIM: BUNUN ADI BASİTLİKTİR!

Yayın sonrası Binali Yıldırım, Twitter'dan açıklama yaparak CHP adayının iddiasını yalanlayarak sert ifadelerle yüklendi.

Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

"CHP adayı biraz önce ortak canlı yayınla ilgili 'Binali Yıldırım soruları istemiş bana bilgi geldi' diyor. Sonra da kendisine tarafların yalanlaması iletildiğinde 'öyle değilse yanlış anlamışım' diyor. 

Varsa elinde kanıt ispatlasın yoksa da özür dilesin. Yalan söyleme üzerine kurulu çirkin bir siyaseti İstanbullular hak etmiyor. Bunun adı basitliktir."

 İSMAİL KÜÇÜKKAYA: BİNALİ YILDIRIM'IN ÖYLE BİR TALEBİ OLMADI

CHP adayının iddiası üzerine Habertürk'te Fatih Altaylı'ya telefonla bağlanan İsmail Küçükkaya da, iddianın kesinlikle doğru olmadığını belirterek "Sorular daha hazırlanmadı, zaten bu soruları benden başka kimsenin bilmesi de mümkün değil, kimseye vermem onları" ifadesini kullandı.

İsmail Küçükkaya şöyle konuştu:

Birincisi; ben gerçekten günlerdir Ekrem İmamoğlu'yla hiç konuşmadım.

İkincisi; daha hazırlanmış hiçbir soru yok.

Üçüncüsü; Binali Yıldırım'ın benden böyle bir talebi olmadı, olamaz.

Dördüncüsü; açık oturuma ilişkin henüz hiçbir soru hazırlanmadığı gibi, hazırlanma aşamasında, sonrasın, yayından önce de bunu benim dışımda hiç kimsenin bunu bilmesi mümkün değil, kimseye vermem ben onları.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17