banner10

İmamoğlu'ndan HDP'li Demirtaş'a övgüler

Yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, terör soruşturması sonucunda tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için övgü dolu sözler kullandı.

İmamoğlu'ndan HDP'li Demirtaş'a övgüler

Yeni İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, Rûdaw’dan Rawîn Stêrk’in sorularını cevapladı.

Terör soruşturması sonucunda tutuklanan ve Edirne cezaevinde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın siyasette aktifken kullandığı dili takdir ettiğini ifade eden İmamoğlu, uzlaşmacı siyasetçilerin ve uzlaşı dilinin Türkiye için fırsat olduğunu söyledi.

İmamoğlu kendisine sorulan, "Seçimlerden önce Selahattin Demirtaş'ın bir twit attığı ve böylece Kürt seçmenin oylarını size konsolide ettiği belirtiliyor. Bunu duyduğunuzda ne hissettiniz?" sorusuna, “Sayın Demirtaş’ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim. Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı. Bundan da çok mutluluk duydum. Hatta kendi adıma bunun Türkiye için bir fırsat olabileceğini ve birçok duvarı yıkabileceğini de dile getirdim. Bugün de hala aynı kanaatteyim. O dilin geçerli olduğu bu ülkede çok daha mutlu olabileceğimizi görüyorum. Bu bağlamda böyle siyasi bir çizgisi olan bir insanın benim hakkımda pozitif bir şey söylemesi elbette beni mutlu etmiştir. Tabi bu söylem seçmende ne kadar etkili olur, olmaz bu benim tespit edebileceğim bir şey değil. Ama elbette beni mutlu etmiştir”  cevabını vererek HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı övdü. 

HDP eski eş başkanı Demirtaş, Diyarbakır'daki konuşmasında "Başkan Apo'nun heykelini dikeceğiz" demişti.

Demirtaş aynı zamanda 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşlemesiyle 53 kişinin ölümüne sebebiyet vermişti.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 17:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ck
ck - 2 ay Önce

karayılan için de bir güzelleme bekleriz!

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17