banner10

İlçe seçim kurulundan CHP'ye soğuk duş! Hepsi kaldırılacak

Sarıyer 1. İlçe Seçim Kurulu, Sarıyer’de sadece 10 reklam ve ilan noktasını resmi olarak bildirip, 20 noktayı gizleyerek kendi propaganda alanı olarak kullanan Sarıyer CHP-İyi Parti ve HDP’nin ortak Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in kurnazlığına hayır dedi.

İlçe seçim kurulundan CHP'ye soğuk duş! Hepsi kaldırılacak

Sarıyer’de İyi Parti’nin resmen, HDP’nin ise aday çıkarmayarak ittifak kurduğu CHPli Sarıyer Belediye Başkan adayı Şükrü Genç’in 31 Mart seçimleri için tüm partilerce eşit kullanılması gereken resmi reklam ve ilan noktalarını Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’ndan sakladığı ortaya çıktı. Genç’in kurnazlığı İlçe Seçim Kurulu’ndan döndü. Sarıyer 1. İlçe Seçim Kurulu, Sarıyer Belediyesi’nin seçim kuruluna bildirmeyerek gizlediği 20 noktadaki Şükrü Genç’e ilişkin reklamların kaldırılması kararı verdi.

BİLDİRİLEN NOKTALARIN DA SİRKÜLASYONU AZ

Sarıyer Belediyesi, Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’na 31 Mart seçimleri için sadece “Belgrad Orman girişi, Belgrad Ormanı otobüs son durağı, Kilyos sahil araç girişi, Çırçır deresi yeni yol, Çırçır deresi yeni yol park yanı, İstinye muhtarlık önü, Oyak sitesi sosyal tesisler önü, Zekeriyaköy Mepa Konakları karşısı halısaha önü, Büyük Armutlu Taksi Durağı yanı, Rumeli Hisarı Boğaziçi Üniversitesi sahil inişi” bölgelerini Sarıyer’de 31 Mart seçimleri için liste veren partilerin propagandası için ortak kullanılacak reklam yerleri olarak bildirdi. Bu noktaların da araç ve insan sirkülasyonun az olan bölgeler olması dikkat çekti. Fakat Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’e ait bildirilmeyen bölgelerde seçimlere yönelik propaganda ilanlarının görülmesi üzerine AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyer 1.İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulundu.

20 NOKTAYI KENDİNE AYIRMIŞ

Şikâyet sonrası, İlçe Seçim Kurulu Sarıyer Kaymakamlığı’ndan ilçe sınırları içinde seçim propagandası için kullanılan noktaların belirlenmesi ve tespit edilmesini istedi. Yapılan tespitler ve tutulan tutanak sonrası Genç’in ilçe seçim kuruluna bildirilen bölgelerin dışında 20 farklı noktayı daha gizlediği anlaşıldı. Sarıyer İlçe Seçim Kurulu’nca yapılan incelemeler sonrası bildirimi yapılmayan “Kilyos meydanı, Zekeriyaköy birinci cadde, Çayırbaşı Cad. Hacı Osman bayırı, Adnan Kahveci Caddesi, Valide Sultan Caddesi, Haydar Aliyev Caddesi, Darüşşafaka Caddesi, Acıbadem Hastanesi yanı, Atatürk Oto Sanayi kavşağı, Katar Caddesi-Sanayi Caddesi kesişimi, Sarıyer İstinye istikameti, Poligon Meydanı, Poligon-Maslak istikameti, Katar Caddesi İTÜ girişi, Borsa İstanbul karşısı, Tuncay Artun Caddesi, Karanfil sokak levent istikameti, Hisarüstü Nispetiye Caddesi, Akgün Caddesi Maslak istikameti” noktalarında CHP’nin Şükrü Genç propagandası yaptığı ve billboard, afiş ve pankart astığı belirlendi.

HEPSİ KALDIRILACAK

Sarıyer 1. İlçe Seçim Kurulu, 06.03.2019 tarihli ve 2019/25 Sayılı kararıyla Seçim Kurulu’na bildirilmeyen 20 noktadaki propaganda malzemelerinin kaldırılması yönünde karar aldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17