İkranur Tirsi'nin katili öz amcası çıktı

Giresun'da geçtiğimiz yıl kaybolduktan sonra dere kenarında cansız bedeni bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin 14 yaşındaki öz amcası tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

İkranur Tirsi'nin katili öz amcası çıktı

Giresun'un Bulancak ilçesinde 27 Haziran’da evinin yakınındaki bahçede kaybolduktan sonra günlerce aranan İkranur Tirsi'nin 3 gün sonra derede cansız bedeni bulunmuştu.

7 yaşındaki İkranur Tirsi’nin ölümüyle ilgili, cinayet şüphesi üzerine başlatılan soruşturma uzun zamandır sürüyordu.

Tüm Türkiye kaybolan İkranur Tirsi'nin 3 gün sonra ölü bulunması olayının çözülmesini beklerken 8 ay sonra İkranur Tirsi olayından flaş bir gelişme yaşandı.

İkranur'un dedesi ve amcasının da aralarında olduğu 7 kişi gözaltına sorgulanmak üzere alınmış ve gözaltında ilk itiraf geldi.

İkranur Tirsi'nin katili 14 yaşındaki öz amcası Sinan Tirsi gözaltında verdiği ifadesinde cinayeti itiraf etti. 

Cinayeti itiraf eden Sinan Tirsi, 'Kasten öldürme', ablası Ayşe Tirsi ise 'Delilleri karartma suçuna yardım' suçlamasıyla tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

ŞÜPHELİLERİN SORGUSU SÜRÜYOR

Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından minik İkranur Tirsi’nin ölümünün aydınlatılması için gözaltına alınan 7 kişinin ifadeleri alınıyor.

Soruşturma kapsamında küçük kızın dedesi, amcası, 3 halasının da yer aldığı 7 kişinin, sorgusu sürüyor. Ekipler, şüphelilerin çapraz sorguya da alarak, olayı tüm detaylarıyla aydınlatmaya çalışıyor.

Kaynak: Gaste24

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 21:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42