İkinci Alperen trajedisine ramak kaldı! Anaokulu öğrencisi, 5 saat okul servisinde unutuldu

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında İzmir'de okul servis minibüsünde unutulmasının ardından hayatını kaybeden minik Alperen trajedisi halâ unutulmamışken, bu kez de Samsun'da bir ana okulu öğrencisinin, servis minibüsünde unutulduğu haberi geldi. 5 saat serviste kalan çocuk, ancak okul çıkışı fark edildi.

İkinci Alperen trajedisine ramak kaldı!  Anaokulu öğrencisi, 5 saat okul servisinde unutuldu

İzmir'in Çiğli ilçesinde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından hayatını kaybeden 3 yaşındaki Alperen Sakin olayı halâ hafızalardaki yerini korurken, bu kez Samsun'da bir ana okulu öğrencisi, servis minibüsünde unutuldu. 5 saat serviste kalan çocuk, okul çıkışı fark edildi. 

Olay, 16 Ocak’ta, Atakum ilçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde meydana geldi. Fırat Özdemir Anaokulu'na giden R.D. (4), annesi Gülnür D. tarafından öğlen saatlerinde servise bindirildi. Görevli kadın, çocuğu alarak servisle okula hareket etti. Servis okul önüne geldiğinde diğer çocuklar indirildi, iddiaya göre R.D. ise unutuldu. 5 saat serviste kalan çocuk, okul çıkışı fark edildi. Görevliler, altını ıslatan ve titreyen R.D.'yi annesi Gülnür D.'ye teslim edip, özür diledi.

Aile, görevliler hakkında Denizevleri Polis Merkezi’ne başvurarak şikayetçi oldu. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı. 

MEB SORUŞTURMA BAŞLATTI

Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı, Samsun'da bir çocuğun anaokulu servisinde unutulmasına ilişkin idari soruşturma başlattığı ve sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduğu bildirildi.

3 YAŞINDAKİ ALPEREN SAKİN OLAYINI HATIRLATTI

Daha önce de , İzmir'in Çiğli ilçesinde 15 Ağustos 2017'de anaokuluna gitmek için sabah saatlerinde evinden alınan ancak unutulduğu okul servis minibüsünde baygın bulunan 3 yaşındaki Alperen Sakin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. 19 Temmuz'da görülen karar duruşmasında Alperen Sakin'in ölümünde ihmali oldukları ve delilleri yok etmeye teşebbüs ettikleri gerekçesiyle 6 sanık hakkında 5 yıldan 9 yıla kadar hapis cezaları verilmişti.

Kaynak: www.gaste24.om

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17