banner10

İçişleri Bakanlığı Çakıcı'nın suçunu açıkladı

İçişleri Bakanlığı Çakıcı'nın suçunu açıkladı

İçişleri Bakanlığı Ocak ve Mayıs aylarında gerçekleştirdiği operasyonlarda kaç kişinin ve kimlerin tutuklandığı duyurdu. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin hastanede ziyaret ettiği Alaattin Çakıcı'nın liderliğindeki suç örgütünden de 57 şüphelendiği dikkat çekiyor.


İçişleri Bakanlığı, organize suç örgütleri ile mücadele kapsamında 5 ay boyunca toplam 63 operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyonlarda 374 kişinin tutuklandığını ve 968 şüphelinin de gözaltına alındığını bilgisi duyuruldu. Bakanlık, 2017 yılının Ocak ve Mayıs aylarına göre operasyon sayısında yüzde 125, tutuklanan şüpheli sayısında ise yüzde 209 oranında bir artış yaşandığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasında dikkat çeken başlıklar ise şu şekilde:

“Alaattin Çakıcı liderliğindeki suç örgütüne yönelik İstanbul ve Antalya illerinde gerçekleştirilen operasyonda 57 şüpheli yakalanmıştır.

Sarallar suç örgütü lideri İlyas (Alaettin) Saral, İstanbul ilinde saklanmış olduğu ofiste yakalanmıştır.

İstanbul ilinde Hacısüleymanoğulları suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda 20 şüpheli yakalanmıştır.

Kocaeli ilinde 2 şahsın öldürülmesi olayıyla ilgili olarak Öztürkler suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda 15 şahıs yakalanmıştır.

İstanbul ilinde Sarallar suç örgütü liderlerinden Sultan Selim Saral grubuna yönelik yapılan operasyonda 14 şüpheli yakalanmıştır.

Sarallar suç örgütünün alt kolu olan ve Fatih İnalkoç ile Fatih Sarıalioğlu'nun (Saral) liderliğini yaptığı suç örgütüne yapılan operasyonda 36 şüpheli yakalanmıştır.

2017 yılında İstanbul ilinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında firari olarak aranmakta olan örgüt lideri Fırat Delibaş, 1 adamıyla birlikte yakalanmıştır.

Kamuoyunda uyuşturucu baronu olarak bilinen ve 2014 yılında gerçekleşen silahlı saldırıda kızı ve şoförü hayatını kaybeden Naji Sharifi Zindasti liderliğindeki suç örgütüne yapılan operasyonda 10 şüpheli yakalanmıştır.”
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17