banner10

İçişleri Bakanı Soylu'dan trafik denetlemesi

Trafik denetleme noktasında incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 20 kara kaza noktasında çok ciddi tedbirlerin alındığını söyledi. Soylu, sürücüleri varış noktasına 100 kilometre kala 10 dakika dinlenmeye çağırdı.

İçişleri Bakanı Soylu'dan trafik denetlemesi
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kırıkkale'deki trafik denetleme noktasında incelemelerde bulundu.

"Kırmızı Düdük" kampanyası

Soylu, "Kırmızı Düdük" kampanyasıyla çocukların ailelerini trafik kurallarına uyma konusunda uyarmasının önemine dikkat çekti.

"Bir kampanyamız var. Bu kampanya kapsamında TRT'ye hassaten teşekkür ediyoruz özellikle kırmızı düdük kampanyası biraz önce yine çocuklarımızı görevlendirdik yolculuk yapan çocuklarımızı arabanını içerisinde eğer ebeveynleri abileri ablaları eğer emniyet kemeri takmıyorlarsa bunu kırmızı düdük durduracak sürat yapıyorlarsa onları yine aynı şekilde ve cep telefonuyla konuşuyorlarsa arabanın içinde sigara içmemem konusunda uyaracaklar."

Sürücülere uyarı: 10 dakika dinlenin

Sürücüleri de varış noktasına 100 kilometre kala 10 dakika dinlenmeye çağırdı.

"Özellikle kaza istatistiklerinde varış noktasına 50-100-150 km kaldığında yoldaki kayıpları telafi edebilmek için bir an önce ulaşabilmek için sürat hız ortalamanın üstüne çıkıyor ve kazalar da bundan oluyor. O yüzden 50 km 100 km kala bütün sürecilerden bizim ricamız 10 dakika dinlenmeleridir."
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2018, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17