banner39

İBB'de Ekrem İmamoğlu'nun odası boşaltıldı

YSK'nın şaibeli İstanbul'da seçiminin yenilenmesi kararından sonra İBB'de bulunan Başkanlık odasındaki eşyalar çıkartıldı.

İBB'de Ekrem İmamoğlu'nun odası boşaltıldı

Türkiye'de, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) tarafından iptal edilen ve 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul seçimi gündemde.

YSK'nın seçimleri yenileme kararından hemen sonra Başkanlık makamındaki İmamoğluna ait eşyalar, İBB personelleri tarafından odadan çıkartıldı.

 MAKAM ODASINDAN ÇIKARTILDI

FOX Haber'e açıklama yapan İmamoğlu, göreve başladığı gün ceketini ve Atatürk tablosunu alarak İBB binasına geldiğini söylerken, YSK'nın İstanbul'daki Büyükşehir Belediye Başkan seçimini iptal ettiği akşam, Atatürk tablosunun da makam odasından çıkarıldığını söyledi.

İmamoğlu, "Tablo kalsın. Ben oraya tekrar geri döneceğimi biliyorum. İkincisi ben onu hediye etmekten onur duyarım da dedim. Ama ısrarla bizim arkadaşlarımıza geri verdiler." diye konuştu.

İBB'DEN İMAMOĞLU'NUN İDDİALARINA CEVAP

Ekrem İmamoğlu'nun söz konusu iddialarına ilişkin İBB'den açıklama geldi. Twitter hesabından yapılan "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsiyetinin asılsız haberlere konu edilmesini esefle kınıyoruz." başlıklı açıklamada portrenin, odanın toplanması sırasında CHP'liler tarafından "şahsa özel" denilerek anıldığı belirtilirken iddialar yalanlandı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43