banner10

Hotamışlıgil’den Murat Ülker’e: Bilimi desteklediğiniz için size minnettarım

Prof.Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Murat Ülker’e “Harvard Sabri Ülker Merkez’inin kurularak bizi ve bilimi desteklemesini sağladığınız ve bana olan güveniniz için size ve ailenize minnetarım” ifadelerini kullandı.

Hotamışlıgil’den Murat Ülker’e: Bilimi desteklediğiniz için size minnettarım

Murat Ülker, Türk bilim insanımız Prof. Hotamışlıgil’i aldığı mükemmelik ödülü için bir mektupla kutladı. Hotamışlıgil yazdığı cevabi mektupta Murat Ülker’e “Harvard Sabri Ülker Merkez’inin kurularak bizi ve bilimi desteklemesini sağladığınız ve bana olan güveniniz için size ve ailenize  minnetarım” dedi.

Murat Ülker Novo Nordisk Foundation tarafından, Diabetes Prize for Excellence’a layık bulunan Harvard Sabri Ülker Merkezi Başkanı Prof.Dr. Gökhan Hotamışlıgil’i bir mektupla kutlayarak “büyük memnuniyet duyduğunu” ifade etti. Ülker mektubunda şu ifadeleri kullandı:  

İnsan sağlığı için öncülük ettiğiniz bilimsel çalışmaların Novo Nordisk gibi uluslararası saygınlığı yüksek bir vakıf tarafından kabul görmesi sizin hayran olduğum azminizin bir sonucudur.

Çalışmalarınız elbette ki daha pek çok ödüle layık bulunacaktır. Başarılı çalışmalarınızla aldığınız her olumlu sonuç ve beraberinde gelen ödüller aynı zamanda toplum sağlığı konusunda atılmış bir adım manasına gelmektedir. Ayrıca sizin bir rol model olarak gençlerimize örnek olmanız onları da özendirerek, teşvik etmeniz de cabasıdır.

Size ve Harvard Sabri Ülker Center’da yönettiğiniz ekibe büyük motivasyon olacağını düşündüğüm Diabetes Prize for Excellence’ın takdimini tebrik eder, en iyi dileklerimle sıhhat ve afiyetler dilerim.

Ekibiyle birlikte yaptığı diyabet araştırmalarıyla dünya sağlık bilimine büyük katkılar yapan Türk bilim insanımız Gökhan Hotamışlıgil ise cevaben yazdığı mektupta şöyle dedi:

Bilim dünyasında insanın yaptıklarının zamanın sınamasından geçip, meslekdaşları tarafından takdir görmesi, nadir olan bir şey, ama gerçekten mutluluk ve motivasyon kaynağı.  Bugünleri görmek nasip olduğu için bende büyük mutluluk ve onur duyuyorum.   

Bilimsel yaşam, genellikle başarıdan ziyade, başarısızlıklar ile geçiyor.  Ama ben şahsen bilim ile uğraşma imkanına sahip olmayı bile büyük bir ödül olarak görüyorum.  Böyle bir yaşam sürdürme ayrıcalığı için de minnet duyguları içindeyim. 

Sabri Ülker Merkezimizde böyle günler sayesinde dünya platformunda görünürlük ve takdir alıyor.  Memleketimizin değerlerini temsil etmek imkanı bu vesileler ile doğuyor.  Bu merkezin kurularak bizi ve bilimi desteklemesini sağladığınız ve bana olan güveniniz için size ve ailenize minnettarım.  Beraber çıktığımız bu uzun yolculukta inşaAllah gelecekte daha güzel günlerimizde olacak ve hem verdiğimiz emeklerin sonuçlarını hemde yetiştirdiğimiz arkadaşlarımızın başarılarını da görmek nasip olacaktır

Prof.Dr. Gökhan Hotlamışlıgil alanının en prestijli Diabetes Prize for Excellence’ı gün gece Berlin’de Novo Nordisk Foundation tarafından düzenlenen bir törenle aldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17