banner39

HDP’li vekilden MHP’ye takdir, CHP ve İYİ Parti’ye sitem

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Abdullah Öcalan'ın avukatıyla görüştürülmesi konusunda CHP ve İYİ Parti'ye çağrı yaparak "Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti" dedi.

HDP’li vekilden MHP’ye takdir, CHP ve İYİ Parti’ye sitem

Elebaşı Abdullah Öcalan, avukatlarıyla 8 yıl sonra görüştü. Konuya ilişkin açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, CHP ve İYİ Parti'yi eleştirdi. Oluç, "MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti" diye konuştu.

HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Abdullah Öcalan'ın avukatıyla görüşmesine değindi. Oluç, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

CHP VE İYİ PARTİ'YE: NEYE İTİRAZ EDECEKSİNİZ?

"Bir an evvel her hükümlünün sahip olduğu hakları, İmralı'da bulunan hükümlüler için de kullanılabilir hale getirin. CHP ve İYİ Parti'ye sormak istiyoruz; Öcalan avukatlarıyla ve ailesiyle görüşebilmeli, hukuk uygulanmalı cümlesini kurmak sizin açınızdan bu kadar zor mu? MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli bile avukat görüşünün yapılabilmesi konusundaki fikrini beyan etti. Siz muhalefet partisisiniz, iktidarın keyfi ve hukuk dışı uygulamalarına itiraz etmeyecekseniz, neye itiraz edeceksiniz?"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43