HDP'li Sırrı Sakık'tan çok konuşulacak çıkış

Muş'ta yarışa girdiği Cumhur İttifakı Adayı Feyat Asya'ya karşı seçimi kaybeden HDP'li Sırrı Sakık, partide deprem etkisi oluşturacak bir çıkışta bulundu.

HDP'li Sırrı Sakık'tan çok konuşulacak çıkış

HDP'nin sonuçlara itiraz ettiği Muş'taki seçimlerle ilgili son kararı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verdi. YSK, HDP'nin itirazlarını reddetti. HDP'nin Adayı Sırrı Sakık, karara tepki göstererek önemli açıklamalarda bulundu.

KENDİ PARTİSİNİ TOPA TUTTU

Sakık'ın kendi partisine yönelik eleştirileri de vardı. Milletvekillerinin kendisini yalnız bıraktığını savunan Sakık, "Partinin yetkili kurulları oturup konuşacaklar. Olup bitenler hangi platformlara taşınır, ne yapılır? Bu olup bitenleri muhasebesi yapılmadan yola devam edemeyiz. Muhakkak bu işlerin muhasebesi yapılmalıdır. Buraya geldiğimizde, riskli bir yere geldiğimizi biliyorduk. Aramızda 20 puanlık fark vardı, farkı kapattık, seçimi de aldık. Ama Muş'u vermek istemediler. Parti de bu konuda muhasebesini ciddi ciddi yapmalıdır. Nerede, ne eksiklik var, ne oluyor, ne bitiyor? Çok yalnız kaldığımızı söyleyebiliriz. Özellikle batıdaki milletvekillerinin büyük bir çoğunluğu buralarda olması gerekirdi. Seçim boyunca batıda seçime katılmadığımız kentlerdeki bütün milletvekillerinin buralarda olması gerekiyordu. Vekiller de bu taraflara gelmediler. İddiamızın olmadığı yerlerdeki vekillerinin buralarda olması gerekiyordu. Ama ne yazık ki biraz da yalnız kaldık. Ben kendi adıma söyleyeyim, Muş'ta çok yalnız kaldım. Örgütlerimiz de yok zaten, büyük bölümü tutuklu, sürgüne gidenler oldu, şehri terk edenler oldu" diye konuştu.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17