banner10

HDP'den skandal seçim bildirgesi! Tepkiler çığ gibi

HDP, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi için hazırladığı seçim bildirgesini yayımlarken, skandal vaatlerin olduğu bildirgeye tepki çığ gibi büyüdü.

HDP'den skandal seçim bildirgesi! Tepkiler çığ gibi

Diyarbakır'da, HDP Genel Başkanları Sezai Temelli ile Pervin Buldan'ın da katıldığı toplantıda 'HDP seçim bildirgesi' açıklandı. Büyükşehir Belediye Başkan adayları Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen tarafından okunan sözde seçim bildirgesinde, kayyumların 2 yılda kentte olumlu değişime yol açan hizmetleri hedef alındı.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GÜDÜMÜNDEKİ KURULUŞLAR

Terör örgütünün güdümünde olması nedeniyle kayyum belediye tarafından kapatılan gençlik ve kadın merkezlerinin yeniden açılacağı belirtilen seçim bildirgesinde, terör örgütü mensuplarının isimleri verilen ve kayyum tarafından değiştirilen park, bahçe ve sokaklara eski isimleri yeniden verileceği belirtildi.

KHK'DAN İHRAÇ EDİLEN PKK SEMPATİZANLARI

Bildirgede, ayrıca, kayyum belediyesinin 2019 için planlandığı ve ihaleye çıkardığı projelerin de iptal edileceği açıklandı. Yine KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile ihraç edilenlere istihdam yaratılması amacıyla çalışma yapılacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17