banner10

HDP'den Meral Akşener'e destek

HDP Parti Sözcüsü Saruhan Oluç, "Sayın Akşener’in evinin önünde gösteri yapılması ne insani açıdan ne siyasi açıdan kabul edilebilir. Ahlaken de kabul edilemez" açıklamasını yaptı.

HDP'den Meral Akşener'e destek

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Oluç, açıklanan Sayıştay raporunun da 'önemli verilerle dolu olduğunu' belirterek, "Devletin kasasından 3,7 milyar lira çeşitli dernek, birlik, kurumlara aktarılmış. Bunların hangi dernekler, birlikler olduğu bilinmiyor" diye konuştu. 

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'la ilgili verilen 'zorla getirme' kararıyla ilgili olarak 'yasama dokunulmazlığı'nı hatırlatan Oluç, "Buldan’ın dokunulmazlığı vardır, 24 Haziran’da seçilerek tekrar dokunulmazlık kazanmıştır. Bu Anayasa’ya da Türkiye’nin imzaladığı uluslararası sözleşmelere de aykırıdır" açıklamasında bulundu.

"Yasa dışı yollarla, bu tür haydutluk girişimlerini sokaklara taşımak doğru değil"

Basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan. Oluç'un açıklamasından başlıklar şu şekilde:

Sayıştay raporu son derece önemli verilerle dolu. Devletin kasasından 3,7 milyar lira çeşitli dernek, birlik, kurumlara aktarılmış. Bunların hangi dernekler, birlikler olduğu bilinmiyor. Bu açıklansın.

Sayın Akşener’in evinin önünde gösteri yapılması ne insani açıdan ne siyasi açıdan kabul edilebilir. Ahlaken de kabul edilemez. Dolayısıyla siyasetteki tartışmaları, gerilimleri konuşarak, müzakere ederek çözmek gerekir. Biz böyle yapmayı her zaman doğru buluyoruz. Diğer siyasi partilere de bu tür yasa dışı yollarla, bu tür haydutluk girişimlerini sokaklara taşımanın doğru olmadığını düşünüyoruz. Sayın Akşener’e de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kaynak: Ajanslar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17