banner10

Hakkari'de mühimmat patladı, yaralı ve kayıp askerler var

Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesine bağlı Derecik Ortaklar köyünde bulunan üs bölgede top atışı sırasında mühimmat patlaması yaşandı. Olayda yaralanan 25 asker hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. 7 askere ulaşma çalışmaları devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanı Akar, Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile Süngü Tepe Üs Bölgesi'ndeki patlamanın ardından Hakkari'ye geldi.

Hakkari'de mühimmat patladı, yaralı ve kayıp askerler var

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bugün Şemdinli ilçesi Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesi'nde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personelimiz yaralanmıştır" ifadesine yer verildi.

7 ASKERİ PERSONELE ULAŞMA ÇABALARI DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada da ağır silah mühimmatından kaynaklanan bir patlamanın gerçekleştiği bildirildi. Bakanlığın açıklaması şöyle:

''Hakkari'de bir üs bölgemizde, ilk bilgilere göre atış esnasında ağır silah mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucunda yaralanan 25 kahraman silah arkadaşımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Yedi kahraman silah arkadaşımıza ulaşma çalışmaları devam etmektedir. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur''.

OLAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI ALINDI

Hakkari'nin Şemdinli Sulh Ceza Hakimliği, Süngü Tepe Üs Bölgesi'ndeki olaya ilişkin yayın yasağı kararı aldı.

HULUSİ AKAR HAKKARİ'DE 

 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Süngü Tepe Üs Bölgesi'ndeki patlamanın ardından incelemelerde bulunmak üzere Hakkari'ye geldi.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'na gelen Bakan Akar ve beraberindeki komutanları, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Temel ve askeri yetkililer karşıladı.

Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesindeki patlamaya ilişkin bilgi alan Bakan Akar, talimatlarını verdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 01:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17