Gökhan Özoğuz'dan 2500 TL'lik kitap eleştirisi: Atatürk duysa önce kendi karşı çıkardı

Kırmızı Kedi Yayınevi, Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in kaleme aldığı 'Mustafa Kemal' kitabının özel serisinin 2500 liraya satılacağını duyurmuştu. Sosyal medyada birçok kullanıcı ise yayınevinin Atatürk'ü ticaret için kullandığı eleştirisini yöneltmiş, özel baskının “Mustafa Kemal’in isminin sömürülmesi” olarak nitelendirilmişti. Konuyla ilgili bir açıklama da Gökhan Özoğuz'dan geldi.

Gökhan Özoğuz'dan 2500 TL'lik kitap eleştirisi: Atatürk duysa önce kendi karşı çıkardı

Kırmızı Kedi'den yapılan açıklamada, Yılmaz Özdil'in 'Mustafa Kemal' kitabının satışının 23 Ocak'ta, Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaybettiği saat olan 09.05'te yapılacağı, kitaptan yalnızca 1881 adet satılacağı, elle ciltlendiği, özel olduğu belirtilmişti. Bu ifadeler ise Atatürk isminin sömürülmesi olarak nitelendirilmiş ve sosyal medyada tepki çekmişti.

Konuyla ilgili Gökhan Özoğuz'dan da yorum geldi. Athena Gökhan, twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

2500 TL'ye kitap mı ? Yok artık ne o sayfalar altın mı ? Yoo. Hmm ne peki ÖZEL SERİ hmmm bari Atatürk ile alakalı olmasaydı. Atatürk duysaydı önce kendi şiddetle karşı çıkardı . İdeolojisine ters bir durum Ne tezat Ne abes!

Özoğuz şöyle devam etti: Ben kendimce fikrimi hep söyliyeceğim. Taraf anlayışım körü körüne olmadığından doğru tınlayanı söyliyeceğim . Şimdi de başka troller coştu. Çok mu önemli ? Yoo yoklar ki önemli olsunlar sadece kim oldugunuzu hepimiz biliyoruz demek için bir göz kırpmak istedim

Gökhan, twitter'da kendine gelen mesajların ardından "Bu arada kitap ilk çıktığında seve seve aldım tabiki fakat bu 2500tl ye özel seri Atatürk kitabı hareketini yanlış bulduğumu söyleyebilmeliyim öyle değil mi? diye yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17