banner10

Genel Merkezin tahliyesi sonrası Fatih Erbakan sert konuştu!

Saadet Partisi Genel Merkezi'ne haciz memurlarını yollatan merhum Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, gelen eleştirilere sert bir dille yanıt verdi.

Genel Merkezin tahliyesi sonrası Fatih Erbakan sert konuştu!

Saadet Partisi yönetimi ile Fatih Erbakan arasındaki gerginliğin seviyesi artıyor.

Fatih Erbakan gelen eleştirilere yayınladığı video ile cevap verdi.

 Erbakan, "50 yıl sonra CHP'nin milletvekili çıkarmasına hizmet edip babamın resmi ile şov yapıyorlar." diyerek sert çıktı.

Erbakan, Saadet Partisi yönetiminin yaptığı yanlışları tek tek sıralarken,  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun "İngiliz tipi sekülerizm istiyoruz" sözlerini hatırlatan Erbakan, Saadet Partisi milletvekilinin "Kürdistan'ı tanıyacağız" sözünü ve FETÖ'cülerle girilen ilişkileri anlattı.

NEDEN Mİ TAHLİYE

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, "Milli Görüş prensiplerini o binaya getireceğiz inşallah. Bu tahliye bunun için gerçekleştirildi." ifadelerini kullandı.

TAHLİYE İŞLEMİ DÜN YAPILMIŞTI 

Dün sabah, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile Necmettin Erbakan'ın damadı Mehmet Altınöz, ortağı oldukları Emlak Turizm Ticaret AŞ'ye (ETAŞ) ait olan ve Saadet Partisinin kiracı olarak bulunduğu genel merkez binasının boşaltılması için tahliye işlemleri başlamıştı.

Hafta sonuna kadar süre isteyen Saadet Partisi yönetiminin talebi kabul edilmeyince, sabah saatlerinde polis ve icra memurları parti genel merkezine gelmişti.

Nakliye kamyonlarının bina önüne yaklaşmasının ardından merhum Genel Başkan Necmettin Erbakan'ın bir dönem makam odasında kullandığı mobilyalar dışındaki eşyalar taşınmıştı.

PARTİ AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Saadet Partisinin avukatı ve Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, gazetecilere yaptığı açıklamada, binanın tahliyesinin icra yoluyla yapıldığını belirterek, parti yetkililerinin önceden davacı şirketin ortak ve yetkilileriyle sürekli temas halinde olduğuna işaret etmişti.

Beyazıt, bütün evrak, envanter ve taşınmazların kayıt altına alınıp icra işleminin yapıldığını aktararak, "Partimizin genel merkeziyle alakalı olarak hukuki süreç devam etmekte. Bu, kira ödenmemesiyle alakalı bir uyuşmazlık. Yani biz burada mülkiyet sahibi olduğumuzu iddia ediyoruz. Onlar da 'kiracı' diyorlar. Bundan dolayı bir icra işlemi başlatılıp, tahliye süreci gerçekleştirilmek isteniyor. Ancak buranın gayrimenkulün tapusuyla, ayniyle alakalı açtığımız davada lehimize bir tedbir kararı verilmiştir. Bu yönden yargısal, hukuki sürecimiz devam edecektir." diye konuştu.

Parti binasının tahliyesi konusunda "şık" olmayan bir durumla karşı karşıya kalındığını ve iyi niyetli tavırdan söz edilemeyeceğini kaydeden Fatih Beyazıt, şuifadeleri kullandı:

"Başlatılan bir kira alacağı talebiyle bir haciz işlemi gerçekleştirildi. Biz bunu ödedik. Zannederim 400 küsur bin lira olarak asıl alacak çıktı. 100 bin lira civarında da bir faiz ödemesini gerçekleştirdik. Buna rağmen bir tahliye işlemi gerçekleştiriliyor. Bu anlamda alacakları yok. Asıl alacak avukatlık ücretleri, icra masrafları ve maalesef ki 100 bin lira civarında faiz ödemesi Fatih Erbakan ile Mehmet Altınöz'ün şirketine yapıldı. Ama buna rağmen bugün tahliye isteniyor. Biz, hafta sonu kendimiz buradan çıkmayı söylemişken bu yapılıyor. İçeride herhangi bir eşyamıza haciz söz konusu değil. Çünkü parasal anlamda bir alacak söz konusu. Bu bir tahliye sadece."

Beyazıt, eşyalarının tamamının bugün taşınmasının mümkün olmadığını dile getirerek, "İcra kanalıyla taşıma yapıldığı için onların kendi yedieminlerine, depolarına bırakılacak. Biz oradan tutanaklarla teslim alacağız. Yeni yerimizin bilgisi bana Kazım Karabekir civarında olarak verildi. Bugün itibarıyla kontratının imzalandığı da bana gelen bilgiler arasında." ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17