banner10

Gazeteci Hasan Cemal'e şok!

Yazdığı bir köşe yazısı nedeniyle yargılanan gazeteci Hasan Cemal için savcı, "Terör örgütü propagandası yapma" suçundan hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Gazeteci Hasan Cemal'e şok!

Yazdığı bir köşe yazısı nedeniyle yargılanan gazeteci Hasan Cemal hakkında savcı esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, gazeteci Cemal'in, "Terör örgütü propagandası yapma" suçundan 1 yıl 10 aydan 9 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talebinde bulundu.

A haberde yer alan habere göre, İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci celseye, tutuksuz yargılanan Hasan Cemal, avukatı Fikret İlkiz ile birlikte katıldı. Duruşmada savcı Hasan Adalı, esas hakkındaki mütalaasını bildirdi.

9 YIL 4 AYA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Mütalaada, sanık Cemal'in daha önce 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nde de "Örgüt propagandası" suçundan ceza aldığı, ancak o cezanın kesinleşmesi nedeniyle bu davaların birleştirilmesinin hukuken mümkün olmadığı da ifade edilerek 1 yıl 10 aydan 9 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.  Mahkeme heyeti, son savunmasını yapmak üzere Hasan Cemal'e süre vererek duruşmayı erteledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17