Feyzioğlu'ndan YÖK'ün hukuk fakültelerine giriş puanını yükseltmesine destek

YÖK tarafından yapılan açıklamaya göre hukuk fakültelerine yerleştirmede 125 bin olan başarı sırası şartını 100 bine çıkarıldı. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan ise YÖK'ün bu karına destek geldi.

Feyzioğlu'ndan YÖK'ün hukuk fakültelerine giriş puanını yükseltmesine destek

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Feyzioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, hukuk fakülteleri için uygulanan başarı sırası şartını 2022 yılında uygulanmak üzere 125 binden 100 bine yükselten YÖK Genel Kurulu kararını değerlendirdi.

Feyzioğlu, "Eğitim öğretim kalitesinin yükselmesini sağlayacak, yeni fakülte açılması taleplerini azaltacak, boş kalacak kontenjanlar sebebiyle mevcut bazılarının da birleşmesi veya kapanması sonucunu zaman içerisinde doğuracak bu önemli kararı destekliyor ve teşekkür ediyoruz." ifadesini kullandı.

Feyzioğlu, TBB olarak 2019'da hukuk fakültelerine giriş için 190 bin olan başarı sırası şartını 125 bin olarak güncelleyen YÖK'e tam destek verdiklerini de belirtti. Feyzioğlu, TBB'nin, baraja karşı açılan davada YÖK yanında müdahil olduğunu ve barajın hukuka aykırı olduğu iddiasıyla açılan davanın Danıştay tarafından reddedildiğini hatırlattı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8