FETÖ üyeleri Selanik'te dükkan açmaya başladı

FETÖ üyeleri Selanik'te dükkan açmaya başladı
15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Yunanistan'a kaçan FETÖ’cü firariler, Selanik’te henüz resmi bir statüleri olmadığı halde iş yerleri açmaya başladı Yunanistan'a kaçan FETÖ terör örgütü mensupları, ülkenin ikinci büyük şehri Selanik'in göbeğinde, en işlek caddelerde dükkan açmaya başladı.

Selanik'te yaşayan FETÖ'cüler, Almanya'dan yayın yapan 'Qantara' haber sitesine röportaj verdiler. Yunan makamlarına yaranabilmek için, "İnsanlığın ne olduğunu Yunanistan'da öğrendim" ya da "Yunanistan'da mültecilere Türkiye'de olduğu gibi kötü davranmıyorlar" türünden açıklamalar yapan firari FETÖ üyeleri, "Türkiye ve Yunanistan arasında yeni bir köprü kuruyoruz" diyerek illegal faaliyetlerini de açığa vuruyor.

Yüzlerini ve gerçek isimlerini gizleyerek röportaj yapan FETÖ üyesi 42 yaşındaki İngilizce öğretmeni, 29 yaşındaki muhasebeci ve 35 yaşındaki inşaat mühendisi, FETÖ'nün kendilerine düzenli para gönderdiğini de itiraf ettiler. Paranın yanı sıra örgütün yurtdışındaki ağından bazen himmet de geldiğini ifade eden FETÖ'cüler, sığınma taleplerine cevap alabilmek için şimdilik Selanik'te ikamet ettiklerini söylediler.

FETÖ'cüler hakkındaki bir başka skandal da henüz talepleri kabul edilmemiş olmasına karşın Selanik'in göbeğinde ve en işlek caddelerinde dükkanlar açmaya başlamış olmaları. Röportajda kaçak bir FETÖ'cünün açtığı kahvaltı salonunda gerçekleşirken, birçok FETÖ'cünün kanuni hakkı olmamasına karşın Yunan makamların göz yummasıyla Selanik'te çok sayıda dükkan açtıkları haberde altı çizilen unsurlar arasında yer alıyor. Sabah
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17