Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu'na küfür tepkisi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, AK Parti Meclis üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu'ya küfrüne bir tepki de, Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan geldi.

Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu'na küfür tepkisi

Fox TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da İmamoğlu'nun AK Parti Meclis üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu'ya küfrünü gündeme getirerek bunun kabul edilebilecek bir şey olmadığını söyleyip "Belki de zamlar çok etkilemiştir yıpratmıştır" dedi. 

Portakal konu hakkında "Neticede kimse kimseye hakaret edemez. Böyle bir hakkı da yok. Hele hele siyasetçilerin, hele hele insanların farklı bir gözle baktıkları İmamoğlu profiline aykırı bir davranıştır bu. Umarım bu son olur. İnsanlar öfkelerini kontrol etmek zorunda. Bu herkes için geçerli. Sadece beyefendi için değil. Benim için de herkes için de geçerli. Yönetenler için de. Hiçbir insan küfürü hak etmez, etmemelidir" dedi.Portakal konu hakkında "Neticede kimse kimseye hakaret edemez. Böyle bir hakkı da yok. Hele hele siyasetçilerin, hele hele insanların farklı bir gözle baktıkları İmamoğlu profiline aykırı bir davranıştır bu. Umarım bu son olur. İnsanlar öfkelerini kontrol etmek zorunda. Bu herkes için geçerli. Sadece beyefendi için değil. Benim için de herkes için de geçerli. Yönetenler için de. Hiçbir insan küfürü hak etmez, etmemelidir. Belki de zamlar çok etkilemiştir, yıpratmıştır.." dedi. 

İMAMOĞLU'NDAN KÜFÜR SKANDALI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 10 Şubat'taki İBB Meclisi’ndeki toplantıda tam bir skandala imza attı. AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun konuşması sırasında İmamoğlu’nu “Elazığ’da deprem konusunda ne yaptınız?” diye sordu. AK Parti sıralarında oturan AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Akif Aşıkkutlu’nun “Kayak yaptı ya!” diyerek laf atması üzerine İmamoğlu iğrenç küfürle karşılık verdi. İmamoğlu, “G…ne gi….n kayak tatili” dedi. Göksu’nun konuşmasının ardından söz alan AK Parti İBB Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, “Sayın Başkan, bu şekilde Meclis’i yönetemezsiniz. Özür dilemenizi, ağzınızdan kaçtığını, istem dışı olduğunu düşünmek istiyor ve özür bekliyoruz.” dedi.

KÜFÜRÜ KABUL ETTİ

İmamoğlu da “Şahsımı muhatap alan ifadeler de yanlıştır, benim de arkadaşımı muhatap almam da yanlıştır.” şeklinde konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu da yaşanan tartışma üzerine söz alarak İmamoğlu’ndan özür beklediklerini dile getirdi. Göksu’ya cevap veren İmamoğlu, “Şahsen arkadaşımla yüz yüze konuşacağım. Grupla alakası yoktur. Şahsıyla alakası vardır” dedi. İmamoğlu’nun sözlerini ikna edici bulmadıklarını ifade eden Göksu, “Sayın Başkan, Meclis Başkanı sıfatıyla bu sözler size yakışmaz. Özür dileyene kadar biz Meclis’i terk ediyoruz. Sizden beklentimiz yanlış anlaşıldığınızı ifade edip özür beyan edin. Aksi takdirde biz Meclis’i terk ediyoruz.” ifadesini kullandı. Eski Meclis 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ise meclis üyelerinin dışarı çıkmamasını isteyerek, “En azından üzüntünüzü belirtin. Yoksa iş başka bir boyuta geliyor, şık olmuyor.” diye konuştu. Bu sözler üzerine İmamoğlu ise “Tabii ki üzüntümü dile getiriyorum.” demesi üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, “Özür olarak kabul ediyoruz ve toplantıya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AJANSLAR

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42