Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu'na bir tepki daha

FOX TV sunucusu Fatih Portakal'dan, CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi'ne hakaret ettiği görüntüler hakkında yeni bir açıklama daha geldi.

Fatih Portakal'dan Ekrem İmamoğlu'na bir tepki daha

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun, geçen hafta Ordu-Giresun Havalimanı'nda, VIP giriş kapısından geçişine izin verilmeyince ortalığı birbirine kattığı görüntüler ve Vali Seddar Yavuz için "Tam bir it" demesi, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanmıştı.

FOX TV sunucusu Fatih Portakal, Ordu'da yaşanan olayın ardından FOX Ana Haber'de yaptığı açıklamada, "İmamoğlu'nun valiyle ilgili bir sözü var biz o sözü vermedik" demişti.

CANLI YAYINDA YENİ AÇIKLAMA: HAKARET ETTİĞİ CÜMLELERİ DUYDUM

Fatih Portakal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun FOX TV muhabirine Ekrem İmamoğlu'nun valiye hakaret ettiği görüntüleri yayınlamasını söylediği haberden sonra konuya ilişkin canlı yayında yeni bir açıklama yaptı.

Portakal, Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi Yavuz'a "İt" dediği videoyu izlediğini açıklayarak, "O görüntüyü izlememiş olsaydım o cümleleri etmezdim. Hakaret ettiği cümleleri duyarken gerçekler üzerine bunu söylüyordum" dedi.

"HAKARET SÖZÜNÜ YAYINLARSAK CEZA YİYEBİLİRİZ"

"O görüntüyü ben izlememiş olsaydım ben o cümleleri etmezdim" diyen Portakal, "Ben 6 haziran günü o cümleleri kurarken, o hakaret ettiği cümleleri kurarken, gerçekler üzerine bunu söylüyordum. Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam 6 Haziran günü o cümleleri kurabilir miyim?" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17