Fahrettin Altun duyurdu: Sosyal medya yalanlarına karşı yeni platform

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun özellikle sosyal medyadaki yalan, algı operasyonu ve manipülasyonlara karşı hareket etmek için kullanılacak "Doğru mu?" isimli uygulamanın yakında hayata geçeceğini duyurdu.

Fahrettin Altun duyurdu: Sosyal medya yalanlarına karşı yeni platform

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medya yalanlarıyla mücadele için yeni nesil "doğrulama platformu" hazırladı.

Alınan bilgiye göre, İletişim Başkanlığı, sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını "DOĞRU MU?" adlı yeni nesil doğrulama platformuyla ortaya koyacak. Platforma, İOS ve Android marketlerden ulaşılabilecek

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada, uzun süredir çalışmalarını yürüttükleri "DOĞRU MU?" platformunun sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını öğrenme ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandığını belirtti.

Platformun test aşamasında olduğunu vurgulayan Altun, "Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42