banner10

Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti

Eski Bakanlardan Fikret Ünlü, İstanbul'daki evinde 75 yaşındaki hayatını kaybetti. Fikret Ünlü bir süredir kanser tedavisi görüyordu

Eski Bakan Fikret Ünlü hayatını kaybetti

Eski Devlet Bakanlarından Fikret Ünlü, sabaha karşı vefat etti. 

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Eski Devlet Bakanlarından Fikret Ünlü, dün gece hayatını kaybetti. 56 ve 57. dönem hükümetlerinde Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan 75 yaşındaki Ünlü, geçen yıl sosyal medya üzerinden kanser hastası olduğunu açıklamıştı.

Fikret Ünlü için 21 Şubat Perşembe günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde tören düzenlenmesi, Ünlü'nün naaşının 22 Şubat Cuma günü Karaman'ın Ermenek ilçesi Balkusan köyünde toprağa verilmesi planlanıyor.

FİKRET ÜNLÜ KİMDİR?

10 Mart 1943 tarihinde Karaman'ın Ermenek ilçesinde doğan, ilk öğrenimini Güneyyurt İlkokulu'nda tamamlayan Fikret Ünlü, 1963-1964 yılları arasında Ereğli İvriz İlköğretmen Okulu'nda okudu. 1967'de Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü'nden mezun olan Ünlü, Kayseri Mimar Sinan İlköğretim İlkokulu, Konya Maarif Koleji ve Dumlupınar Ortaokulunda görevler aldı. Bunun yanında Konya Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı, Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ile Bakan Müşavirliği görevlerinde bulunan Ünlü, 1983 yılında memurluktan istifa ederek siyasete atıldı. 

Sosyal Demokrasi Partisi ve Sosyaldemokrat Halkçı Partisi'nde önemli çalışmalarda bulunan Ünlü, 1991 seçimlerinin ardından başbakan başdanışmanı olarak görev aldı. 1995-1999 yılları arasında yapılan genel seçimlerde Demokratik Sol Parti'den Karaman milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne giren Ünlü, Bülent Ecevit'in başbakanlığında kurulan 56. ve 57. hükümetlerde Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı yaptı. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17