banner10

Erdoğan: Terör yuvalarını darmadağın edeceğiz

Isparta'da Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Çok yakında bugün brövelerini takan komandolarımızla Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz.'' dedi.

Erdoğan: Terör yuvalarını darmadağın edeceğiz

Isparta'da Uzman Erbaş Komando Temel Kursiyerleri Bröve Takma Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Çok yakında bugün brövelerini takan komandolarımızla Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz.'' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bu sene Kara Kuvvetleri'nin kuruluşunun 2227'nci yılını geride bıraktık. En eski düzenli ordunun sahibi bir ülke olarak her genci bir potansiyel komando olarak görüyorum. Çanakkale'den, doğudaki işgal girişimlerine, Kurtuluş Savaşı'na kadar en son 15 Temmuz hain darbe girişiminde topluca kıyama kalktık. FETÖ'nün hainlerinin gecenin karanlığına gömdük. Şanlı ordumuz o günden beri zaferden zafere koşuyor. Terör örgütüne tarihte görülmemiş darbeler vuruluyor. Sınırımızın dışındaki teröristler derahat uyuyamıyor, biliyorlar ki bir gece ansızın gelebiliriz. Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadığın edeceğiz.

Çok yakında bugün brövelerini takan komandolarımızla Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz.

Sınırlarımızdaki hiçbir terörist kendini rahat hissetmiyor. Çünkü biliyorlar ki bir gece ansızın gelebiliriz. 

Fıratın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz

Fırat kalkanı, zeytin dalı, idolib operasyonuyla oyunlarını bozduk, Fıratın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz. 

Biz göklerde dalganan bayrağımızın destanını okuyarak büyüdük, şimdide onun destanını yazmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Nüfus kağıtlarınızdaki isimleriniz farklı olabilir ama milletimizin gönlünde sizler mehmetçiksiniz. En yüksek rütbeli subaydan en düşük rütbeye kadar tamamının adı mehmetçiktir. 

Şu anda TSK'da jandarma ayrıldıktan sonra yüzde 60 yükümlü, yüzde 40 kadrolu olan bir oran ortaya çıktı. Hedefimiz günümüzün ihtiyaçlaırna uygun bir personel sayısına ulaştırmaktır. bugün göreve başlayan 4 binin üzerinde uzman arkadaşımızla önemli bir adıma imza atıyoruz.

Önemli olan milletimizin ruhundaki askerlik sevgisini canlı tutmaktır. Bizim çocukluğumuzda askerliğini mazeretsiz olarak yapanlar adam yerine konmaz, toplumdan dışlanırdı.

Ordumuzun tamamı profesyonel olsa bile her Türk evladının peygamber ocağının havasını teneffüs etmesini önemli görüyorum.

Şu anda bedelli askerlik yapanların 3 hafta da olsa böyle bir eğitimden geçmeleri isabetli olmuştur.

CUMHURBAŞKANI OLARAK ŞAHSIM İŞİNİ İYİ YAPACAK'

Ordumuzun tamamı profesyonel olsa bile her Türk evladının temel askerlik eğitiminden geçmesini ve 'Peygamber ocağı' dediğimiz kışlalarımızın havasını teneffüs etmesini önemli görüyorum.

Siyasi ve ekonomik hedeflerinize güvenle yürüyebilmek için arkanızda ciddi bir askeri güç olmalı.

Ekonomide son dönemde birtakım spekülatif ataklara maruz kalmamız, dünyanın satın alma paritesine göre en büyük 13., milli gelire göre 17. ülkesi olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor.

Ülkemize verdikleri sözleri çok komik nedenlerle tutmayanlara, asıl kaybedenin kendileri olduğunu göstereceğiz.

Önümüze çıkartılan engeller ne olursa olsun ya bir yol bulacak ya bir yol yapacak ve onu mutlaka aşacağız. Cumhurbaşkanı olarak şahsım işini iyi yapacak.

Bize kapatılan her kapıya karşılık on kapıyı açarak, bize çıkartılan her zorluğa karşılık on kolaylığı devreye sokarak yatırımlarımızı sürdürmeye, ekonomimizi büyütmeye devam edeceğiz.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17